Ženy postupují do čtvrtfinále poháru!

22. 11. 2021 | Redakce

Ženy postupují do čtvrtfinále poháru!

Ve 3. kole, osmifinále ženského poháru narazily naše ženy na Bohemians 1905, se kterými se v malém pražském derby utkaly o další pohárovou příslušnost. Fotbalistky Dukly vstřelily 5 branek a po výhře 5:1 čekají na další soupeřky.Pohár, sobota 20. 11. 2021, 18:30, Uhříněves UMT
Bohemians 1905 Bohemians 1905
1:5
(1:3)
Dukla PrahaDukla Praha

Bohemians 1905:

Pourová - Kulhánková, Doris, Boušková, Cabrnochová, Dobrevová, Studničková, Vodičková, Sležková, Šuleková, Štěrbová

Dukla Praha:

Kubíková - Potůčková, Dudová (51. Vojáčková), Lišková (46. Ajazi), Strnadelová - Dvorská, Beránková, Pakostová - Prošková (46. Hrobská), Skálová (71. Rezková), Pergnerová (71. Slováčková)

Branky: 4. Šuleková - 13. Dvorská, 27. Skálová, 30. Pergnerová, 82. Hrobská, 89. Slováčková
Rozhodčí: Strejcová - Kánská, Hasíková
Diváci: 100

Komentář

V podvečer začalo 3. kolo, resp. osmifinále ženského poháru, proti Bohemians 1905 v Uhřiněvsi. V malém pražském derby zaskočil domácí tým naše hráčky už ve 4. minutě, kdy Šuleková skvělou střelou o tyč otevřela skóre utkání. Poté začaly naše hráčky být aktivnější a vytvářet si územní převahy i gólové příležitosti. První gól padl ze střely Dudové, jejíž střelu dorážely Lišková s Dvorskou a druhá jmenovaná již propálila zeleno-bílou obranu. Několik minut na to zahrávala Pakostová přímý kop, jež v pokutovém území našla Skálová a nasměrovala jej do branky. Následovala krásná kombinace, na jejímž konci Strnadelová z křídla připravila míč před branku Pergnerové a ta pohodově zakončila na 3:1. Do poločasu mohlo padnout ještě několik branek, Duklačky však neměly seřízená mířidla.

Ve druhém dějství se tempo utkání zpomalilo, na hřiště se dostaly další dvě juniorské hráčky Dukly, které poprvé nastoupily v soutěžním utkání za A tým žen - Vojáčková s Rezkovou. V dohrávaném utkání a směrem k postupu nás posunula definitivně Hrobská, k níž se odrazil v pokutovém území míč a jejíž střelu nemohla brankářku chytit - 4:1. Konečnou kosmetickou úpravu pár minut před koncem trefila premiérovým gólem Slováčková, která zužitkovala přihrávku Pakostové a uzavřela na 5:1.

Fotbalistky z Julisky tak postoupily do čtvrtfinále poháru žen a po výsledku 5:1 v malém pražském derby čekají na další soupeřky.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Jsem velmi rád, že se dnes postoupilo. Do utkání jsme šli v roli favorita a chtěli určit ráz utkání. Místy nám chyběla větší trpělivost, přesnost a také aktivnější výběr místa. Dokázali jsme však potvrdit zkušenost a kvalitu, a vyjma první gólové situace jsme utkání měli pod kontrolou. Do zápasu jsme vstupovali hlavně s cíli rozšířit naše principy ve hře, byla to vhodná příležitost. Hráčkám bych chtěl moc poděkovat za závěr sezony. Dokázaly zejména samy sobě, že jsou skvělé hráčky, že týmovým pojetím můžeme konkurovat soupeřkám z ligy, zároveň fotbalem se neustále bavit a rozvíjet. Čeká nás zasloužená pauza."

 

Související články

Tabulka

Tabuka bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Dobromat.cz - Kadm nkupem pomhte
Podpořte dívčí a ženský fotbal na Dukle při nakupování přes internetové obchody, aniž by vás to stálo jen 1 hal navíc. Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, přidejte si do prohlížeče tohoto pomocníka: http://dobromat.cz/rozsireni/pridat

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu