Ženy porazily plzeňskou Viktorii a mají první ligovou výhru

31. 10. 2021 | Redakce

Ženy porazily plzeňskou Viktorii a mají první ligovou výhru

V neděli v 10. kole 1. ligy žen dokázala Dukla poprvé v sezoně zvítězit a připsat si 3 body za výhru 3:1 nad Viktorií Plzeň. Dvěma brankami se blýskla Dudová a jednu přidala Skálová.10. kolo, neděle 31. 10. 2021, 10:30, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
3:1
(3:1)
Viktoria PlzeňViktoria Plzeň

Dukla Praha:

Dolejšová - Kožíšková (77. Potůčková), Lišková, Dudová, Strnadelová - Beránková - Pakostová (77. Dvořáková), Dvorská - Jehličková (45. Prošková), Skálová, Pergnerová (60. Hrobská)

Viktoria Plzeň:

Radová - Radová, Tauberová (65. Maršíková), Markelová, Karasová - Mrázová, Polcarová, Kolorosová - Němcová (65. Pacandová), Horáčková (31. Pavlíčková), Lukáčová (79. Mikešová)

Branky: 16. a 26. Dudová, 28. Skálová – 39. Mrázová
ŽK: 24. Markelová
Rozhodčí: Holakovská - Šafránková, Machová
Diváci: 60

Komentář

Vstup do první půle vyšel lépe Plzni, která obléhala naši polovinu, ovšem aktivní fotbalistky z Julisky dokázaly získávat míče. První růžky vystrčily po 10. minutě přihrávkou Skálové napříč pokutovým územím. V 16. minutě už to byla jiná, roh v levé strany zahrála Kožíšková, vypadnutý míč si našla Dudová a otevřela gólový účet na 1:0! Plzeň mohla odpovědět, ovšem mířila dvě minuty poté nepřesně. A tak přišel další úder hráček ve žlutém. Průnik Dvorské po pravé straně vytěsnila Radová na roh, který šla zahrávat Pakostová, jejíž centrovaný míč našel opět Dudovou a ta zvýšila už na rozdíl dvou branek - 2:0 pro Duklu. Aktivní Dukla vysoko napadala a díky tomu dostávala i hostující brankářku pod tlak. Dlouhý míč plzeňské brankářky sebrala Lišková a po ose Pakostová - Dvorská se míč dostal ke Skálové, které využila přihrávky mezi stoperky a mířila přesně 3:0! Plzeňské hráčky zabraly a do poločasu si vytvořily velký tlak. Po akci na levé straně se uvolnila Polcarová, kterou ještě Dolejšová vychytala, ale na dorážku Mrázové byla krátká. Sníženo na 3:1 a šlo se do kabin.

Druhá půle byla v režii hostujících hráček, které byly velmi aktivní a snažily se centry ze stran ohrozit domácí branku Dolejšové. Dlouho se ve druhém poločase neobjevila vyložená šance, až 15 minut před koncem nastřelila plzeňská Polcarová tyč a o 10 minut později stejná hráčka střílela těsně vedle. Obětavost domácích hráček byla obrovská a tak soupeřky nepustily do další vážnější šance a dokázaly získat první tři body body do tabulky. Vítězství 3:1 nad Plzní!

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Jsem velmi rád, že nám povedlo konečně bodovat. Bylo to otázkou času, kdy zvítězíme, tým se konečně na poslední dva týdny sešel pohromadě a na tréninku bylo vidět, jaká je chuť. Byla to dlouhá série, říká se však, že každá jednou končí. Je to obrovská odměna pro holky, jsem na ně hrdý, věřím, že je to zlomový moment sezony. Stojíme pevně na zemi a víme, že musíme pokračovat. Na aktivitu z prvního poločasu navážeme a budeme nadále hrát, trénovat a dělat dílčí kroky v našem rozkvětu."

 


Fotogalerie


Partneři klubu