FANSHOP

Ženy B: Vítězství v pražském derby!

8. 5. 2018 | Redakce

Ženy B: Vítězství v pražském derby!

Důležité tři body z vyrovnaného derby zařídily Plachá a Morris.14. kolo, sobota 5. 5. 2018, 17:00, Sokol Cholupice
Dukla Praha Dukla Praha
2:0
(0:0)
FC PrahaFC Praha

Dukla Praha: Nedvědová - Vytlačilová, Bernardová, Kocková, Mrkvičková (46. Jehličková) – Davidová, Morris, Košatková (72. Lerchová) – Havlíčková, Kloučková, Plachá (74. Koubová)
FC Praha: Šibřinová – Tulachová, Kůtová, Pavlisová, Harbichová (72. Votrubová) – Barwick, Rubešová, Vajďáková (64. Kobesová), Landová, Dobrevová - Olick Sutphen
Branky: 54. Plachá, 65. Morris
Rozhodčí: Kalcovský Jiří – Hron Adam, Šifalda David
Diváci: 55

Komentář

Ve 14. kole ČFLŽ bylo na programu pražské derby mezi týmy Dukla „B“ a FC Praha. Zápas mezi sousedy v tabulce sliboval vyrovnanou a zajímavou podívanou. Začátek utkání byl oboustranně opatrný, žádný z týmů se nechtěl v úvodu dopustit chyby. Poté se osmělily hlavně hostující hráčky, které měly lépe pod kontrolou střed pole a v prvním poločase si vytvořily více gólových příležitostí. Hrozila zejména Dobrevová, která ale žádnou svoji šanci neproměnila. Na druhé straně se do samostatného úniku dostala Kloučková, ale sama se vyhnala z dobré střelecké pozice a následný pokus mířil vedle. Svého soupeře začaly zlobit i domácí hráčky, po jedné z akcí se v dobré palebné pozici objevila Plachá, ale střelu poslala těsně nad branku Šibřinové, a tak si musela na svůj okamžik slávy počkat. Utkání bylo bohaté i na hezké fotbalové momenty, bylo zřejmé, že se utkaly dva velice kvalitní týmy, které mají ve svých řadách vynikající individuality.

Druhý poločas začal územní převahou domácích hráček, které lépe kontrolovaly střed pole a dostávaly se tak do slibných útočných akcí. Odměna přišla v 54. minutě, kdy se k míči v pokutovém území dostala Plachá, která poslala míč za záda Šibřinové a na domácí straně tak mohla propuknout obrovská radost. Tento gól se později ukázal jako vítězný. Radost ale nemusela vydržet dlouho, to když se hostující hráčka dostala do samostatného úniku, Nedvědová ji musela zastavit pouze za cenu faulu a žluté karty. Následný přímý volný kop ze slibné vzdálenosti Nedvědová vyrazila a následný závar před její brankou naštěstí gólem neskončil. Domácí hráčky tuto situaci přečkaly bez vyrovnávacího gólu a naopak udeřily na druhé straně. Po jedné z útočných akcí se dostala k míči v pokutovém území Davidová, která si všimla na zadní tyči volné Morris, která rozvlnila síť podruhé. Na konci utkání měly hostující hráčky k dispozici několik standardních situací, ale se všemi si domácí hráčky poradily a nedovolily tak soupeři skórovat a zápas tak zdramatizovat. Po závěrečném hvizdu propukla radost na domácí straně z důležitého zisku tří bodů.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: „Konečně přišlo na řadu utkání, na které jsme všichni čekali. Zápas proti FCP byl pro nás velkou zkouškou, zároveň konečně prvním velkým utkáním jara. Nastoupili jsme do něho se stejnými záměry jako v jiných utkáních, soustředili jsme se sami na sebe, což bylo nejdůležitější. Byl to vyrovnaný zápas, kde zejména ve druhé půli jsme podali velmi dobrý výkon a byli odměněni. Musím přiznat, že bylo třeba mít kousek štěstí, ale i to k fotbalu a takovým zápasům patří. Chci poděkovat celému týmu, všem lidem, kteří jsou kolem B týmu zapojeni do jeho dění, za tento fantastický zážitek. Jsem na tento tým pyšný, udělali jsme obrovský kus práce a pokrok je jasně viditelný.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu