Ženy B: Úspěšný vstup do sezony

25. 8. 2015 | Redakce

Ženy B: Úspěšný vstup do sezony

V úvodním kole Divize žen B se béčko utkalo s Jestřábí Lhotou, kterou přivítalo na svém novém domácím hřišti v Dolních Břežanech. Tým byl posilněn o několik hráček z juniorky, ale také o dvě hráčky z A-týmu. Očekávání tak nakonec byla splněna a ženy B si připsaly první tři body za vítězství 4:1.

1. kolo, sobota 22. 8. 2015, 17:00, Dolní Břežany
Jestřábí LhotaJestřábí Lhota

Dukla Praha: Frolíková – Kocková (85‘ Cichrová), Hajnová, Lupačová, Košatková (85‘ Rašková) – Němečková (85‘ Gluhovič), Sůrová (79‘ Šedivá), Pavlíková – Houbová (73‘ Macháčková), Kožíšková (73‘ Hřebíková), Krollová (63’ Pašková)
Branky: 12., 78.Sůrová, 50.Kožíšková, 66.Pavlíková – 61.Věříšová
Rozhodčí: Fazekaš - Buřil, Tesárek

Samotný začátek zápasu byl velmi nervózní, ovšem po několika akcích soupeřek převzala iniciativu Dukla a snažila se protlačit do zakončení. Netrvalo však dlouho a na domácí lavičce se slavilo. V 11. minutě se k odraženému míči dostala Sůrová a mírným obloukem otevřela střelecký účet utkání. V následujících minutách měly hráčky Dukly také navrch, avšak gólově to nedokázaly vyjádřit.

Druhá půle už nabídla více branek. Nejprve Kožíšková vyhrála souboj „face-to-face“ s brankářkou Lhoty a Dukla B šla díky tomu do vedení 2:0. Soupeřkám se ale brzy povedlo snížit a klid na straně béčka nastal až o dalších 5 minut později, kdy Pavlíková zakončila individuální akci k tyči a rozdíl branek byl opět dvougólový. Tečku za prvním zápasem udělala Maruška Sůrová, jež se prodrala do vápna a střelou k tyči tak dala konečnou podobu výsledku.

Jakub Kowolowski, trenér: „Jsem rád, že utkání nakonec dopadlo tak, že se na hřiště dostaly všechny hráčky. Se třemi body jsem velmi spokojen, ale to je bohužel jediné. V zápase jsme měli plno neproměněných šancí a opakovali jsme i dost individuálních chyb. Zejména v obranné fázi jsme často podcenili dlouhé míče a to pro nás představovalo jediné nebezpečí. Do dalšího utkání je potřeba to zlepšit a určitě k tomu využijeme soustředění, které absolvujeme tento týden.“