PORTRÉTY Z JULISKYJiří Piroch

Ženy B: Skvělé začátky poločasů rozhodly

23. 2. 2016 | Redakce

Ženy B: Skvělé začátky poločasů rozhodly

V sobotu 20. 2. se na Julisku vydal soupeř ze sousední divize A, FK Postoloprty, které se měly utkat v přípravném zápase s hráčkami z Dukly. Počasí si však připravilo pro tento duel těžší podmínky, s nimiž se lépe vyrovnalo béčko žen a dokázalo zvítězit vysoko 6:1.

PU, sobota 20. 2. 2016, 16:00, UMT Juliska
FK PostoloprtyFK Postoloprty

Dukla Praha: Nedvědová, Buttová – Zlatohlávková, Hajnová, Alexová, Zelená, Brachovičová, Macháčková, Rašková, Němečková, Pavlíková, Kramerová, Gluhović, Havlíčková, Hřebíková, Šedivá
Branky: 1. Šedivá, 8. Pavlíková (pen.), 28. Alexová, 48. Nedvědová, 62. Havlíčková, 64. Hajnová (pen.) - 73. vlastní

Jakub Kowolowski, trenér: „Na úvod je potřeba děvčata pochválit, trénovalo se od pondělí do pátku každý den a následně v sobotu byl tento miniblok zakončen zápasem. Pro mě bylo velmi uspokojující to, že přístup hráček byl maximální. Je to jedna z věcí, na které chceme nyní společně stavět a lépe to začít nemohlo.

Oba poločasy jsme začali fantasticky. Byli jsme aktivní, s obrovským tahem dopředu a díky tomu jsme dvakrát vstřelili po úvodním hvizdu branku. Byl to velmi důležitý faktor v zápase, který, troufám si říct, rozhodl o takovém výsledku. V zápase se také objevilo mnoho pěkných akcí, kdy naše středové záložnice zásobovaly tým průnikovými přihrávkami. Hráčky měly více prostoru a velmi často se dokázaly prosadit individuálně. Zbytečně jsme ale kolikrát nepodrželi míč a nehráli trochu klidněji. Cítím, že v této oblasti musíme ještě dosti zapracovat.

Z utkání si ale odnáším mnoho pozitivních dojmů, díky absenci některých hráček se dneska dostalo na širší kádr a některé výkony jsou pro mě příslibem do budoucna. Zároveň za nás poprvé nastoupily Barbora Zelená a Jana Alexová, kdy obě hráčky odehrály kolem 70 minut a byl jsem jimi mile překvapen. Další víkend nás čeká Mladá Boleslav a my budeme dále pokračovat v přípravě. Jsem rád, že se nikdo nezranil a mohu počítat se všemi. Holky mají nyní dvoudenní volno a v úterý se znovu potkáme na tréninku.“

Odehráno v 17:00
FK Viktoria Žižkov