Ženy B: Prohra v Poděbradech v poslední minutě

28. 3. 2016 | Redakce

Ženy B: Prohra v Poděbradech v poslední minutě

První jarní výjezd čekal naše hráčky poslední březnovou sobotu, cestovalo se do Poděbrad. I přesto, že absencí se nasčítalo několik, tým nezanechal vůbec špatný dojem a díky smolnému gólu z 90. minuty padl 1:2.14. kolo, sobota 26. 3. 2016, 13:00, UMT Poděbrady
Poděbrady Poděbrady
2:1
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Poděbrady: Znamínková – Bělohlávková, Fuksová, Havlíková, Pokorná, Jehličková, Millerová, Píšová, Říhová, Šimůnková, Bartoňková
Dukla Praha: Dolejšová – Zelená, Svitáková, Buttová, Rašková – Pýchová, Němečková, Kramerová – Havlíčková, Hřebíková, Gluhović (46. Poláčková)
Branky: 56. Bělohlávková (pen.), 90. Fuksová – 54. Havlíčková
Rozhodčí: Houžvička Jiří
Diváci: 30

Komentář

První minuty utkání byly pod taktovkou hráček z Poděbrad. Držely míč, vytvářely si šance, ale bez gólového efektu. Z mírného opaření se Dukla dostala po 20 minutách, kdy nejprve Němečková vyslala do úniku Havlíčkovou, která jen těsně minula branku, pár minut na to se řítila sama na branku Pýchová, střelou však orazítkovala jen břevno a soupeřky následně odehrály míč na roh. První půle přinesla i výborný zákrok Dolejšové, ovšem poté už finální fáze vázla o obou týmů.

Béčko žen mělo lepší vstup do druhého poločasu a svou aktivitou si vypracovaly i první branku utkání. Nakopnutý míč vybojovala Hřebíková a do šance poslala Havlíčkovou, která v souboji s gólmankou uspěla a otevřela gólový účet zápasu. Vzápětí však přišel faul v pokutovém území Dukly a Poděbrady dostaly možnost srovnání. Z penalty snížila Bělohlávková na 1:1. Vypadalo to, že utkání už svého vítěze mít nebude. V poslední minutě se po centru do vápna nejlépe zorientovala Fuksová a otočila výsledek utkání na konečných 2:1 pro Poděbrady.

Video

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: „Vstup do zápasu byl z naší strany velmi nervózní. Soupeřky sbíraly všechny míče, za půlku jsme se dostávaly těžko. Postupem času jsme si však dokázaly vytvořit několik šancí a hned i dvě vyložené, které mohly skončit brankou. Do druhé půle jsme vstupovali s tím, že chceme být hlavně důraznější a rychleji dostupovat hráčky.

Po půli se nám to dařilo, byli jsme aktivní, důrazní a díky tomu dokázali jít do vedení. Šance se pak rojily na obou stranách, kde jsme většinou hrozily z brejků. Bohužel pro nás v poslední minutě přišla chyba, která byla s dávkou štěstí proměněna. I to však k tomu patří, soupeřkám tedy gratulujeme k vítězství.

Pozitivem je, že moje hráčky, které normálně nehrávají, díky absencím dostávají šance na celé zápasy nebo i větší porci minut. Sbírají tak cenné zápasové zkušenosti. Celkově mám dobrý dojem z utkání, veškeré chyby si vyhodnotíme a do dalšího utkání s Malešicemi zapracujeme na jejich odstranění.“
 


Fotogalerie


Partneři klubu