PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Obermajer

Ženy B: Prohra v Malešicích o jednu branku

13. 9. 2016 | Redakce

Ženy B: Prohra v Malešicích o jednu branku

Ženský B-tým se chystal v sobotu dopoledne otevřít 3. kolo divize žen B proti soupeřkám z Malešic. Domácí hráčky dokázaly v první půli dvakrát skórovat, nakonec utkání dotáhly do vítězného konce 2:1.

3. kolo, sobota 10. 9. 2016, 10:30, Malešice
Slavia Malešice Slavia Malešice

Slavia Malešice: Hedvičíková – Peroutková, Prunerová, Jílková, Navrátilová, Novotná, Mernyová, Hromádková, Stanková, Kloubková, Lébrová

Střídaly: Voráčková, Černá, Seifertová, Lačná
Dukla Praha: Psutková – Slámová, Kůtová, Kocková, Koubová – Motyková, Němečková – Havlíčková, Košatková, Kunešová – Pýchová

Střídaly: Svitáková, Drdošová, Kroutilová, Brachovičová, Moravcová, Čechová
Branky: 18. Mernyová, 32. Novotná - 90. Kroutilová
Rozhodčí: Faltys – Bužo, Fandák

Po tom, co se v Malešicích spojily oba ženské týmy v jeden a přihlásila se nejnižší soutěž, jen málokdo čekal, jak bude hra oranžovo-černých vypadat. V horkém počasí si však úvod zápasu připsaly lepší hostující hráčky z Dukly, které si vytvořily větší územní tlak a držení míče. Do nebezpečné situace se dostala v 8. minutě Pýchová, z úhlu však přestřelila. Dalších několik náznaků měla rezerva Dukly rozehraných, nic však neskončilo ohrožením branky. Po hloupém faulu se v 18. minutě rozehrával přímý kop a hráčky Malešic se dostaly do vedení. Po obranné chybě se k míči v pokutovém území dostala Mernyová a otevřela skóre utkání. Dukla se neustále pokoušela vytvářet si šance, každá rozjetá akce končila na rohu nebo v autu v prostoru vápen. Domácí se dostaly do druhé v 32. minutě, kde Novotná se odpoutala od protihráčky a z úhlu dala vedení svému týmu – 2:0. Za tohoto se stavu se šlo do kabin.

Druhá půle už ale nepřinesla nic vážnějšího. Ačkoliv byla převaha na míči z pohledu Dukly znát, nedokázala se dostat do ohrožení branky a i díky tomu se Malešicím lépe bránilo. Mohly vyrážet domácí hráčky také do protiútoku, jeden však dotáhnout nedokázaly. Tečkou za utkání byla chyba obrany Malešic, kdy si obránkyně s gólmankou nerozuměli a Kroutilová uklidila míč do prázdné branky. Dukla tak ztratila své první body velmi brzy, nahnat je bude chtít v dalších zápasech.

Jakub Kowolowski: „Jsem velmi zklamán výkonem i výsledkem. Ačkoliv jsme měli balon neustále pod kontrolou, nedokázali jsme si vytvořit vážnější šance. Chyběl nám lepší pohyb, aktivita, soupeř chtěl prostě víc a dokázal ze 2 střel v prvním poločase skórovat. Utkání nakonec dotáhl a získal tři body. I přesto, že nebyl lepším týmem, své body si zasloužil, na našich hráčkách jsem postrádal snahu a chuť hrát, hodně balonů jsme hráli hned zpátky a nikdo se nehnal dopředu, raději si uhrály to své, jak se říká. Kdybychom na hřišti nechali vše, věřím, že bychom byli úspěšní. Nestačí jen fotbalovost, potřebujete i vůli, té však je potřeba více.“