PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Tetour

Ženy B: Nešťastný konec ligy

14. 5. 2017 | Redakce

Ženy B: Nešťastný konec ligy

I v posledním kole nezvládla rezerva Dukly bodovat a na hřišti čtvrtého libereckého béčka padla jedinou brankou 1:0.

21. kolo, sobota 13. 5. 2017, 14:00, Krásná Studánka
Slovan Liberec B Slovan Liberec B

Slovan Liberec B: Salacká – Prokopová, Hušková, Gadžinská, Ubiasová, Stýblová, Chlupová, Lamačová, Petráčková, Horčičková

Střídaly: Honzíková
Dukla Praha: Psutková – Lerchová, Kocková, Kůtová, Adámková – Davidová, Motyková – Košatková, Kramerová, Havlíčková – Pýchová

Střídaly: Pavlíková, Koubová, Moravcová, Šedivá, Drdošová
Branky: 5. Gadžinská
Rozhodčí: Zaplatílek – Mach, Bohuš

Poslední výjezd, poslední zápas letošní sezony, v Liberci na hřišti Krásné Studánky vypuklo utkání mezi rezervami Liberce a pražské Dukly. Hned ve třetí minutě mohla špatnou rozehru domácí obrany potrestat Kramerová, z dobré pozice však trefila prostor gólmanky. Hned na to se hostující hráčky dostaly k rohu ze souboje u praporku a dokázaly z něj vytěžit první branku utkání. 1:0 pro Liberec. Toto byla jediná střela na bránu v podání soupeře, který se od této chvíle nedostal k jediné střele. Ovšem ani Dukla v prvním poločase nepřesvědčila. Velký závar vznikl v první půli po akci Havlíčkové, jejíž přihrávka před branku nadělala Salacké problémy, ve 44. minutě Lerchová po pravém křídle utekla a dostala míč k Pýchové, jejíž teč odkopla z prostoru před brankou domácí stoperka.

Druhá půle už však byla jasně v režii hostujících hráček, které hrály proti soupeři zabydlenému před vápnem. Několikrát se z větší vzdálenosti snažila branku ohrozit Davidová, střelu Havlíčkové Salacká také kryla. O největší šanci druhé půle se postarala před koncem Adámková, které se vytočila na vápna s míčem a trefila tyč. Dorážka Moravcové skončila rohem. Domácí nakonec ubránily nejhubenější náskok a zvítězily 1:0.

Jakub Kowolowski, trenér: „Utkání s Poděbrady jako by pokračovalo tady, tlak do plných, hodně soubojů, koncovka chabá. Jsem zklamaný, hodně zklamaný. První půle bez důrazu, bez soubojů, ta druhá už nám vyšla, kombinačně jsme byli silní, ale to prostě není vše. Dělali jsme chyby ve finální fázi, bylo to z naší strany chaotické. Opět jsme doplatili na nervozitu, v hlavách jsme měli, že to musíme zvládnout a tuto mentální stránku jsme měli na slabé úrovni. Nezvládli jsme utkání a já osobně jsem rád, že už sezonu máme za námi.“