PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola

Ženy B: Na úvod vysoká prohra

30. 7. 2016 | Redakce

Ženy B: Na úvod vysoká prohra

Ženský B-tým ve čtvrtek čekalo první měření sil na Braníku. Téměř dvě hráčské sestavy si poprvé zahrály zápas v nové sezoně, některým však premiéra velmi zhořkla, Dukla B podlehla soupeři vysoko 1:7.

PU, čtvrtek 28. 7. 2016, 19:00, Braník, tráva
ABC Braník ABC Braník

Dukla Praha:
1. poločas: Psutková – Buttová, Drdošová, Kocková, Lerchová – Němečková, Kramerová – Šedivá, Čechová, Moravcová – Hřebíková

2. poločas: Psutková – Svitáková, Drdošová (70. Kocková), Kůtová, Rašková – Motyková, Shaw (75. Čechová) – Kunešová, Košatková, Lerchová – Pýchová

Na výborně připraveném trávníku se ve světle zapadajícího Slunce připravovaly na výkop hráčky obou týmů. Rezervní tým Dukly nastoupil do obou poločasu pokaždé s jinou sestavou. Trenér Jakub Kowolowski měl k dispozici 20 hráček, které se měly ukázat, jak jsou na tom po letní pauze. Do první půle vstoupily oba týmy podobným způsobem a prvních 15 minut nepřicházelo ohrožení brány. Následně se však Braník, taktéž v létě posílený několika hráčkami, dokázal kombinačně prosazovat. Hráčky v bílo-modrém začaly svou převahu měnit v góly, ať už po individuálních chybách svých soupeřek nebo díky svému důrazu.

Druhý poločas už z pohledu Dukly vypadal o mnoho lépe, hráčky ve druhém poločase se postaraly o vyrovnanost hry a v určitých pasážích dokázaly i soupeřky zatlačit. Góly ale tentokrát šetřily, brankářka Braníka dokázala vychytat několik střel i nájezdů. O jedinou branku se postarala Verča Pýchová, která se trefila zpoza vápna pod břevno soupeřovi svatyně.

Další přípravné utkání sehraje Dukla B proti Teplicím.

Jakub Kowolowski, trenér: „Jsem velmi rád, že se zápas s Braníkem nakonec uskutečnil a ještě k tomu na přírodní trávě. Soupeř posiloval stejně jako my, a tak to byla pro nás velmi kvalitní prověrka. První poločas se nám velmi nepovedl, zejména přístup a nasazení některých hráček přispěly k takovému výsledku, jaký je. Na ten se však v tuto chvíli neohlížím, protože zejména ve druhém poločase, jsme směrem dopředu v přechodové fázi dokázali situace řešit správně, hráli jsme si s principy šířky i hloubky, hráčky byly velmi aktivní.

Utkání mi velmi zamotalo hlavu, protože jsem měl určitá očekávání, která buď byla naplněna, nebo naopak. Velký počet vstřelených branek však stojí na chybách v obraně a zejména nedůrazu či nepohlídání si náběhů. Děvčata se teprve poznávají, a tak komunikace ještě vázne. Přesto máme dostatek času zapracovat na dalších činnostech, které si společně probereme u videa.“