Ženy B: Cenný skalp lídra tabulky!

29. 5. 2018 | Redakce

Ženy B: Cenný skalp lídra tabulky!

Morris rozhodla šlágr s Teplicemi.16. kolo, sobota 26. 5. 2018, 17:00, Sokol Cholupice
Dukla Praha Dukla Praha
1:0
(0:0)
TepliceTeplice

Dukla Praha: Poláková – Vytlačilová, Bernardová, Kloučková, Mrkvičková – Morris, Davidová, Havlíčková (80. Kramerová), Košatková (46. Hájková), Jehličková (66. Lerchová) – Plachá (69. Koubová)
Teplice: Boroschová – Badinková, Vlastníková, Mrázová - Kodešová, Janečková, Motyčková (70. Mullerová), Fridrichová, Němcová L. - Němcová M., Lukešová
Branka: 88. Morris
Rozhodčí: Fazekaš Roman – Petrášek Pavel, Borodáč Daniel
Diváci: 50

Komentář

Sobotní odpoledne patřilo na hřišti v Cholupicích opět fotbalu, když se v rámci 16. kola ČFLŽ utkal B-tým Dukly s dosud neporaženým lídrem tabulky FK Teplice.

Utkání začalo velmi svižně, nejprve zahrozila Dukla, když Jehličková přistrčila míč na Davidovou, ovšem její střela byla zblokována. Na druhé straně se do samostatného úniku dostala nejlepší střelkyně soutěže Němcová, ale její střela z úhlu proletěla těsně kolem tyče Polákové. I další gólovou šanci měly na svědomí hostující hráčky, to když si na vlastní polovině vzala míč rychlonohá Fridrichová, ale Poláková reflexním zákrokem střelu vyrazila a udržela bezbrankový stav. Skóre se neměnilo ani na druhé straně, když Havlíčková vybojovala míč, její střelu vyrazila brankářka Teplic pouze k nohám Plaché, ale ta svoji střelu mezi tyče nevměstnala. Závěr poločasu rozezvučel v rozmezí jediné minuty obě branky. Nejprve přímý volný kop Morris orazítkoval tyč a z následné akce orazítkovala břevno Fridrichová. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas se nesl ve znamení prvního. Vysoké nasazení z obou stran a předvedená kvalita hry obou týmu zajišťovala oku lahodící podívanou. Na obou týmech byla znát chuť převážit misky vah na svou stranu a získat tři body. Domácí hráčky v druhém poločase nepouštěly soupeře příliš do šancí, když už se tak stalo, byla v bráně připravená Poláková. Na druhé straně stojí za zmínku sporný souboj Havlíčkové s hráčkou Teplic, po kterém se domácí kapitánka poroučela k zemi, ovšem píšťalka rozhodčího zůstala němá a výhoda pokutového kopu nebyla domácím poskytnuta. Když už to vypadalo, že utkání skončí bezbrankovou remízou, zahrávala Dukla rohový kop. Míč si postavila Davidová, ta posadila míč na hlavu Morris, která potvrdila pozici nejlepšího střelce domácího týmu a zařídila Dukle tři body a cenný skalp neporaženého lídra soutěže, v krásném a vyrovnaném utkání. 

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: „Sezona došla svému vrcholu. Před duelem s Teplicemi jsme byli na třetím místě a k jistotě této pozice jsme potřebovali 3 body z posledních tří utkání. Druhé místo nebylo možné, a tak cíl byl jasný. Vzhledem k tomu, jak se prezentujeme na jaře, bylo pro mě cílem v zápase právě proti Teplicím uhrát důležité tři body.

Předvedli jsme v utkání to, co nás zdobí celé jaro. Aktivním napadáním a agresivitou v těžišti hry jsme získali mnoho míčů na soupeřově polovině a cítili jsme, že si můžeme vyšlápnout i na tohoto soupeře. Vypracovali jsme si více brankových příležitostí, soupeři byla odpuštěna jedna penalta, přesto jsme to nevzdali a v závěru rozhodli tento duel. Jsem na tento tým pyšný, vznikla tu skvělá parta, hráčka byly ochotné podstoupit náročnější styl hry a odměnou nám byly skvělé prožitky z utkání naší ligy. V tuhle chvíli jsme týmem, který má na jaře nejlepší formu a jako jediný neprohrál. Děkuji všem, co se na tomto příběhu podíleli. Nyní dáme s realizačním týmem prostor širšímu kádru.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu