PORTRÉTY Z JULISKYRoman Skuhravý

Ženy B: Bezgólová remíza v Poděbradech

25. 10. 2016 | Redakce

Rezerva Dukly se v sobotu utkala s Poděbrady, se kterými je čekalo poslední venkovní utkání podzimu. Na půdě soupeřek však tým nedokázal vstřelit ani jedinou branku a odnesl si tak bod za remízu 0:0.

9. kolo, sobota 22. 10. 2016, 13:00, Poděbrady
Poděbrady Poděbrady
0:0

Poděbrady: Znamínková – Piskačová, Říhová, Musílková, Fuksová, Pokorná, Havlíková, Hrůzová, Veselá, Píšová, Millerová

Střídaly: Jehličková, Krátká, Stejskalová
Dukla Praha: Psutková – Slámová, Kůtová, Drdošová, Kocková – Motyková, Hajnová – Havlíčková, Košatková, Pýchová – Šedivá

Střídaly: Němečková, Lerchová, Kroutilová, Kramerová, Kunešová, Poláčková
Rozhodčí: Kubera
Diváci: 25

Začátek utkání byl ve znaku nepřesností a mnoha soubojů. Hráčky obou týmů si vypracovaly po jedné šanci, ale stav utkání se nezměnil. Hráčky Dukly postupem času začaly uklidňovat svou hru a konec prvního poločasu je zastihl ve výborné formě, hned do 4 gólových šancí se fotbalistky ve žlutém dostaly, ovšem všechny neúspěšně. Zejména aktivní Havlíčková svými náběhy zlobila obranu soupeřek, bohužel nedokázala míč ani jednou dostat mezi tři tyče.

Druhá půle už se pomalu přesouvala na polovinu Poděbrad a konec utkání byl o velkém dobývání. Hra připravila další šance pro Duklu, z kombinací i ze standartních situací, ale dnes, jako by byla brána soupeřek zakletá. Dvacet minut před koncem byla opět Havlíčková sama před gólmankou, gól z toho nebyl. Po několika rohových kopech se k zakončení dostaly Kramerová a Drdošová, opět neúspěšně. Utkání tak nakonec skončilo remízou 0:0 a Dukla ztratila 2 body na čele tabulky.

Jakub Kowolowski: „Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, soupeř se dostal do dvou brankových příležitostí a jeho dlouhé míče nám dělaly problémy. Po změnách v sestavě jsme však začali v utkání dominovat a obrovský tlak jsme si vytvořili na konci první půle. Bohužel produktivita našich hráček vyšla naprázdno, a to nejen v první půli.

Druhá půle byla z naší strany mnohem lepší, herně jsme soupeře dokázali postupem času zatlačit a hrozili jsme zejména z křídelních prostorů. Měli jsme velký počet rohů a míčů poslaných do vápna, které jsme nedokázali usměrnit do branky. Tady je potřeba se zaměřit na to, kde přišlo selhání a to hráčkám na videu ukázat. Budeme se bavit zejména o doplnění a počtu náběhů do vápna.

Ztráta dvou bodů mě mrzí, ale nyní už je třeba se soustředit na Liberec a poslední mistrovské utkání zvládnout. Náležitě se připravíme a pevně věřím, že se herně i gólově zvedneme a prosadíme.“