PORTRÉTY Z JULISKYMohamed Doumbia
    FANSHOP

Ženy A: Tři body pro Slovácko

24. 8. 2019 | Redakce

Ženy A: Tři body pro Slovácko

Ve 2. kole nás čekal výlet na jižní Moravu. Domácí Slovácko nás přivítalo na hlavním stadionu.2. kolo, sobota 24. 8. 2019, 13:30, MěFS Miroslava Valenty
Slovácko Slovácko
3:0
(2:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Slovácko: Růžičková – Saager (74.Strožová), Shugarts, Klímová, Janíková (88.Šenkeříková), Pěčková (46. Waltrová), Krejčířová, Stařinská, Molková (79.Psotková), Janků, Holá (68.Příkaská)
Dukla Praha: Dolejšová – Davidová (76.Macečková), Lišková, Strnadelová, Novotná (81.Žočková) – Beránková, Senická (63.Dudová), Beránková, Sovány (68.Skálová) – Houbová, Dvorská, Hrobská
Branky: 14. Janíková (pen.), 26. Stařinská, 56. Molková
ŽK: Beránková (Dukla)
Rozhodčí: Koryčanská – Suchá, Žáková
Diváci: 177

Komentář

První minuty ukázaly, že diktovat tempo hry bude domácí celek. První náznaky Molkové a posily Saager kryla Dolejšová. Ve 14. minutě odpískala hlavní rozhodčí prapodivnou penaltu, kterou proměnila domácí kapitánka Janíková 1:0. Na druhé straně se po nepřesné rozehrávce dostala d šance Hrobská, ale domácí Růžičková střelu chytla. Další snaha domácích fotbalistek končila většinou mimo bránu, nebo na rukavicích Dolejšové. Až těsně před občerstvovací pauzou se trefila z dálky Stařinská 2:0. Opět mohla Dukla hned odpovědět, ale Houbovou vychytala Růžičková na roh. Slovácko před poločasem zahrozilo z rohového kopu, ale závar se hráčkám Dukly podařil vyřešit. Do kabin se šlo za stavu 2:0.

Ve druhém poločase se hrál ještě více fotbal nahoru, dolu. Na obrovském hřišti ze sebe hráčky vydaly maximum. Po jednom z brejku odskočilo Slovácko na rozdíl tří branek, branku vstřelila aktivní Molková. Dukla měla šance, převážně v posledních dvaceti minutách. Lišková trefila břevno. Na druhé straně v zakončení selhala domácí útočnice. Skálová neproměnila samostatný nájezd, trefila pouze Růžičkovou. Když na závěr neuspěla ani Lišková podruhé, skončilo utkání výhrou domácích.

Ohlasy trenérů

Antonio Console, hlavní trenér: "Velmi těžký zápas. Slovácko je kvalitní a muselo doma zvítězit po porážce z úvodního kola. První poločas jsme obdrželi gól z penalty a střelou z velké dálky, přesto jsme měli několik šancí, ale nedokázali jsme je proměnit.

Ve druhé polovině jsme začali více útočit, ale z brejku jsme obdrželi další branku. Poté jsme pokračovali v naší aktivní hře a vytvářeli si nebezpečné situace. Slovácko dnes ukázalo svojí sílu a kvalitu. Naše holky hrály důrazně a to mě těší. Nyní máme dva týdny, abychom se připravili na zápas s Brnem."

 


Fotogalerie


Partneři klubu