PORTRÉTY Z JULISKYDominik Preisler

Ženy A: Poslední zápas v základní části se Spartou

19. 4. 2019 | Redakce

Ženy A: Poslední zápas v základní části se SpartouNa Velký pátek 19.4.2019 jsme odehráli poslední zápas základní části ligy žen. Na domácím hřišti na Střížkově jsme přivítali Spartu.

14. kolo, pátek 19. 4. 2019, 10:30, SK Prosek
Sparta PrahaSparta Praha

Dukla Praha: Dolejšová - Houbová, Kavalová, Strnadelová, Grešová (86. Macečková) - Beránková, Košíková, Zemjánková (83. Senická) - Khýrová, Hrobská, Dvorská
Sparta Praha: Vaníčková - Strom, Bertholdová, Vyštejnová, Debree, Heap (31. Pochmanová), Sonntagová, Burkenroad (78. Ringelová), Bužková (46. Stašková), Mikolajová (87. Moťovská), Nepokojová (87. Šubrtová)
Branky: 9. Khýrová, 13. Hrobská - 7., 38. Sonntagová, 60. Burkenroad, 64. Stašková, 69. Pochmanová, 85. Strom
Rozhodčí: Šálková - Navrátilová, Karásková

Duklačky se nenechaly zaskočit soupeřkami, které vedou letošní tabulku. Aktivní hrou nahoře se snažily získávat míče. První branku utkání vstřelily Sparťanky v 7. minutě, zpoza vápna se napřáhla Sonntagová a s tečí břevna nedala Dolejšové šanci. Naše ženy pokračovaly v nastaveném trendu a dvě minuty nato se po brejku prosadila Khýrová, ta se mohla v prvním poločase radovat ještě jednou, avšak střelu vykryla Vaníčková. Duklačky pokračovaly a za pár minut se radovaly podruhé. K míči se dostala Hrobská a s přehledem přelobovala Vaníčkovou. Dostali jsme se do vedení. Nastavené tempo hry bylo neudržitelné, ale opadlo jen mírně. Naše ženy se neschovávaly a dále se snažily nedávat sparťankám prostor a tlačit na míč. Ke srovnání stavu došlo ve 38. minutě, do míče se opět opřela Sonntagová a umístila za tyč. Sparťanky se dostaly ještě do dalšího zakončení, ale zde si poradila Dolejšová. Remízový stav vydržel až do konce poločasu.

A pokračoval až do 60. minuty, pak přišla naše slabší desetiminutovka, kdy jsme hned po třikrát po sobě nechaly skórovat. Nejprve samotná Burkenroad dorážela vyraženou střelu Burkenroad, následně se prosadila Stašková a třetí branku přidala hlavou Pochmanová. Sparta se dostala do vedení a snažila se o další průniky. Nakonec přidala ještě v 85. minutě branku Strom, kdy se sama ocitla po centru ze strany před bránou. Tím dokonala konečný výsledek 2:6. Upravit výsledek z naší strany mohla ještě v poslední minutě dostala Khýrová po přihrávce Dvorské, ale chyběla ji už síla a branku minula.

Michal Kolomazník - trenér: "Až na výpadek mezi 60.-70. minutou, kde jsme obdrželi 3 branky a utkání bylo v podstatě rozhodnuto, tak i přesto můžeme být spokojeni. Holky se vydaly ze všech sil až do samého konce a hlavně jakým způsobem jsme se proti prvnímu týmu prezentovali, nás musí všechny těšit. Soupeři patří gratulace a vám dámy za předvedený výkon díky!"