Zbytečná prohra v Čáslavi

FK Čáslav

10. kolo, 2. liga 2009/10

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Valeš - Kotrba, Brezinský, Skoupý, Klučiar – Koryta (69. Okleštěk), Brunclík (90. Dobal), Haniak, Kunášek – Fikejz, Markovič (90. Dubský)

Sestava hosté: Svoboda – Pospíšil, Macháček, Mikula (71. Svatonský), Mičic – Malý, Kokoška, Vorel, Berger – Kuvajt (79. Hašek), Vrána

• Branky: 40. Markovič, 65. Kunášek – 13. Kulvajt. Rozhodčí: Paták – Čecháček, Marek. ŽK: Svoboda, Mičic, Vorel (všichni Dukla). ČK: 45. Mičic (Dukla).
  • Diváci: 825
S velkými nadějemi odjížděli fotbalisté Dukly k dalšímu druholigovému zápasu do Čáslavi. Přestože šli brzy do vedení Kulvajtovou brankou, nakonec prohráli 1:2. O osudu zápasu rozhodly chyby v obraně, zbytečné vyloučení Mičice a velká bolest podzimních utkání, neproměňování brankových příležitostí.

Hodnocení trenéra:

Günter Bittengel, trenér Dukly: "Sice jsme šli brzy do vedení, ale hráči neplnili taktické příkazy, což se nám nevyplatilo při obou gólech domácích, kdy jsme nepokryli volné hráče. Navíc přišla nedisciplinovanost a vyloučení Mičice, i když první žlutá karta byla hodně přísná. Paradoxně v deseti jsme hráli lépe, byli lepší než Čáslav, ovšem trápí nás stále neproměňování brankových příležitostí, Potom tvrdě pykáme za chyby jako předtím v Opavě nebo v Ústí nad Labem. Prohra je absolutně zbytečná, protože jsme i v oslabení měli minimálně na remízu, ne-li na vítězství."