PORTRÉTY Z JULISKYMohamed Doumbia

Zasloužené vítězství s Teplicemi

10. 8. 2012 | Redakce

Zasloužené vítězství s Teplicemi

Ve třetím kole Gambrinus ligy Dukla zvítězila nad Teplicemi 4:0. Doslova jim tak oplatila porážku z loňské sezony.

3. kolo, pátek 10. 8. 2012, 18:00 | Zápas ON-LINE
TepliceTeplice

Dukla Praha: Rada – Hašek, Vorel, Božič, Vrzal – Podrazký (67´ Kalouda), Gedeon, Borek – Berger, Přeučil (75´ Pospěch), Pázler (84´ Romera). Trenér: Luboš Kozel.
Teplice: Grigar – Vondřášek, Lukáš, Matula, Chovanec - Jablonský,Ljevakovič, Vachoušek, Čajič (46´ Krátký), Vůch (62´ Veverka) – Mahmutovič (74´ Melunovič). Trenér: Lukáš Přerost.
Branky: 28´ Pázler, 40´ Přeučil, 48´ Berger, 79´ Kalouda. ŽK: 22´ Berger – 71´ Ljevakovič, 89´ Veverka. Rozhodčí: Paták – Filípek, Pelikán.

Prvních patnáct minut patřilo Dukle. Hned v úvodu zahrozila střelou Pázlera, která prověřila Grigara, dorážející Přeučil byl již v ofsajdu. Další šance přišla o deset minut později, kdy osamocený Borek našel v šestnáctce volného Bergera, ten však nezareagoval včas a míč netrefil přesně. Vzápětí se ze standardní situace rozehrané Bergerem dostal hlavou k míči Vrzal s Borkem , Grigar střelu bez potíží chytil.

Tepličtí se snažili odpovědět střelou Mahmutoviče z levého rohu šestnáctky , ale Rada byl na místě. Vzápětí přidal Vůch střelu z dálky, branku však přestřelil. O slovo se opět přihlásila Dukla. Borek individuální akcí prokličkoval mezi obranou Teplic, poté míč patičkou připravil Gedeonovi, ten však branku z hranice pokutového území minul. Chvíli na to se ke střele z hranice pokutového území dostal Pázler a překonal Grigara přízemní střelou k tyči. Dukla-Tepice 1:0.

Teplice se snažily odpovědět, ale střela Čajiče mířila nad. Zato Dukla přidávala jednu střelu za druhou. Nejprve Borek střílel z pravého rohu pokutového území, střela však prosvištěla kousek vedle od pravé tyče. Vzápětí to zkoušel skoro ze stejného místa Přeučil a po něm i Berger, s oběma střelami však Grigar neměl potíže. To neplatilo o rohovém kopu Bergera, jeho centr našel hlavu Přeučila a ten zvýšil vedení Dukly na 2:0 střelou k pravé tyči.

Do druhého poločasu nastoupili Tepličtí s jednou změnou. Čajiče nahradil Krátký. Teplice na začátku drželi míč, vítr z plachet jim však vzal Berger, který po přihrávce Borka střílel z hranice pokutového kopu a nemýlil se – 3:0.

Teplice se snažily nepříznivý výsledek snížit. Ze standardní situace zahrozil hlavičkou Lukáš, Rada jeho pokus zlikvidoval. Stejně tak skončil další pokus hlavou, po centru Chovance Radu nepřekonal ani Mahmutovič. Tepličtí se přesto snažili dál, Rána Vondráška však skončila vedle tyče domácí branky.

K míči se dostala opět Dukla, která ohrožovala teplickou branku ze všech stran, největší šanci měl Berger, který obešel teplického obránce, jeho střelu však Grigar vyrazil. Následoval centr Haška, který našel Pázlera, jeho střela byla vyražena na roh. Po střídání Dukly přišel na hřiště Kalouda a hned prověřil Grigara střelou z hranice šestnáctky. V 79. minutě se dostal opět ke slovu, po centru Haška dostrkal míč za brankovou čáru a zvýšil tak na 4:0. Teplice mohli reagovat, ale Melunovičův lob skončil na břevně. Poté přišla další šance domácích. Tentokrát mohl zvýšit Pospěch, jeho střela ale prolétla vedle tyče. Poslední minuty už nepřinesly žádné výraznější okamžiky.

Hodnocení trenéra Luboše Kozla: "Mně se to dneska hodnotí dobře, pro nás to nebyla úplně jednoduchá situace, ač jsme poslední dva zápasy nehráli úplně špatně, tak jsme z nich vytěžili bodové minimum., Takže pro nás to byl důležitý zápas, protože kdybychom ho nezvládli, tak by jsme se dostali na -5 bodů v tabulce pravdy, tedy kam bychom se dostat nechtěli. Mužstvo od první minuty k zápasu přistoupilo dobře, byli jsme dostatečně aktivní, ve třetí minutě měl Tomáš Berger gólovou šanci, kterou jsme neproměnili. Vlastně ten zápas byl otevřený do první branky, jak jsme jí dali, tak jsme se uklidnili a soupeř musel začít také trochu hrát, což nám vyhovovalo, protože po zisku míče jsme najednou měli prostor a dneska nám ta přechodová fáze fungovala dobře a de facto z každého zisku míče jsme byli nebezpeční . Zápas jsme dostali pod kontrolu a náš výkon měl velice slušný parametr. Vysoké vítězství je zasloužené."