Zasloužená porážka našeho B-týmu se Zbuzany

29. kolo, B-tým 2021/2022 - ČFL skupina B

FK Zbuzany 1953

Sestava domácí:

Buchlák – Kozojed (86. Yarullin), Matoušek (K) (80. Uher), Březina – Bartošek (62.Hendrych), Křenek, Jeřábek (46. Uhlíř), Hudec – Kočí V., Hodek, Villaseca

Sestava hosté:

Kočí O. (88. Steiner) – Novák, Zákostelský, Barciaga (K) - Houha (58. Eichler M.), Hrubeš, Studnička (58. Nováček), Agyeman, Trýzna (46. Kozel) - Pouček (80. Etemike), Eichler D

• Branky: Eichler D. 2 (10. a 12. min.) Pouček 2 (78. a 79. min.) , ŽK: Jeřábek (11.min.), ČK: , Rozhodčí: Paták - Kastl, Trska
B-tým Dukly sehrál přivítal v předposledním, 29. kole, na domácím hřišti na stadionku SC Olympia v Radotíně v neděli 12.6.2022 od 10:15 hod. celek FK Zbuzany 1953. V předcházejícím kole Zbuzany zvítězily nad Ústím nad Orlicí 1 : 0 a na 13. místě získaly 35 bodů při skóre 34: 46. DUKLA v minulém kole remizovala se Sokolem Brozany 1 : 1, v tabulce byla devátá, se ziskem 39 bodů a skóre 49 : 44. V hostujícím týmu nastoupili čtyři hráči, kteří prošli týmem z Julisky, a to, K. Houha, Š. Studnička, T. Novák a D. Kozel. Navíc trenérem je p. F. Douděra, otec Davida Douděry, který prošel taktéž mládeží i A-týmem Dukly a nově přestoupivšího jeho bratra do Dukly, Martina Douděry. Oba týmy se tak dobře znaly. V zápase došlo ke konfrontaci mládí (Dukla s věkovým průměrem 19,7 roku) se zkušenostmi (Zbuzany s věkovým průměrem 24,5 ) a na rozdíl od předchozích dvou zápasů nutno konstatovat, že hosté jednoznačně mladíky Dukly přehráli. Hosté po většinu zápasu, kromě první půlhodiny druhého poločasu, diktovali tempo hry. Za B-tým Dukly poprvé nastoupili hráči z dorosteneckých týmů U-18 a U-17, V. Bartošek, M. Hendrych, P. Uher a M. Yarullin. Hosté v průběhu zápasu měnili taktiku, z počátku vysokým presinkem dostali Duklu pod tlak a donutili ji k chybám a tak již ve 12. minutě Dukla prohrávala o dva góly, později vycházeli ze zajištěného obranného bloku, z něhož vyráželi do rychlých brejků, které také v 78. a 79. min. dokázali využít a pojistili si zaslouženou výhru na rozdíl čtyř gólů. I tak si Dukla vypracovala několik příležitostí, ale v jejich závěru chyběla v zakončení razance, někdy přesnost a jednou stálo při hostech štěstí, to když v 90. min. Hodek z 11 metrů trefil ostrou ránou přesně spojnici levé tyče a břevna hostující branky.