Z pražského derby vyšla vítězně Dukla

04.08.2019, 10:15
Stadion Juliska

FK Dukla Praha

3. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020

FK Viktoria Žižkov

Sestava domácí: Hruška - Chlumecký, Piroch, Souček - Douděra (62. Ayong), Doumbia, Tetour, Preisler - Holík, González (83. Krunert), Hadaščok (71. Kovaľ).

Sestava hosté: Švenger - Řezáč (86. Petrlák), Březina, Opluštil, Tusjak - Urbanec (73. Guti), Gil, Batioja, Cabadaj, Bazal - Egidio (62. Halgoš).

• Branky: 21. González, 74. Tetour (pen.). ŽK: 19. Douděra, 28. Chlumecký - 44. Urbanec, 73. Březina.
  • Diváci: 1227
Po vyhraném zápase v Hradci Králové se Dukla opět představila doma. V malém pražském derby s Viktorií Žižkov vybojovali svěřenci Romana Skuhravého tři body, když v obou poločasech vsítili jednu branku.

Hodnocení trenéra:

Roman Skuhravý: „Dneska byl jediný cíl a možná to byl ten důvod toho, že jsme vypadali v tom zápase tak nesebevědomě, to bylo vyhrát, protože my jsme tady naposledy vyhráli s Karvinou a strašně moc jsme to chtěli zlomit. Vážím si toho, že jsme první poločas soupeře nepustili do žádné příležitosti. Naopak my jsme si ty šance vypracovali, ale bohužel ta kvalita v té finální fázi chybí, to řešení na těch posledních 30 metrech je trošku kostrbaté. Krásným gólem jsme se dostali do vedení. Nebyl jsem ani v té první půli nebyl spokojený s tou sebevědomou zarputilostí, že my jsme tady doma a chceme vyhrát. Ukázalo mi to, že ti kluci potřebují neustálou podporu a my musíme být trpěliví. Já věřím tomu, že když to přežijeme výsledkově, tak to mužstvo bude ukazovat to, co já vidím dennodenně na tréninku, a budeme tyhle zápasy zvládat s daleko větší lehkostí. Soupeř druhý poločas zjednodušil hru a my špatně bránili krajní prostory. Dneska beru vítězství, ale oproti Hradci ta hra neměla takové parametry.“