FANSHOP

Z Jihlavy vezeme zasloužený bod

3. 5. 2013 | Redakce

Z Jihlavy vezeme zasloužený bod

Remíza s remízovým králem, tak pro Duklu dopadla páteční předehrávka 26. kola s Jihlavou. Autorem branky byl Tomáš Borek.26. kolo, pátek 3. 5. 2013, 18:00
Jihlava Jihlava
1:1
(1:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Jihlava: Blažek - Marek, Tlustý, Šourek, Josl – Masopust (61. Kliment), Rada, Jungr (88. Čvirik), Karlík, Vaculík (79. Koloušek) - Šimonek.
Dukla Praha: Rada – Romera (82. Marek), Božič, Vorel, Vrzal – Borek, Malý, Gedeon – Hašek (46. Berger), Pospěch, Přeučil (65. Albiach). Trenér: Kozel.
Branky: 31. Karlík – 87. Borek. ŽK: 79. Karlík, 81. Koloušek - 55. Božič. ČK: 85. Karlík. Rozhodčí: Bílek – Moláček, Blažej.

Komentář

Začátek utkání přinesl po jedné rychlé akci na obou stranách, první špatně vyřešil Masopust na hranici pokutového území, následně po úniku Vrzala středem hřiště Pospěch nacentroval zpátky do vápna a odražený míč trefený Vrzalem proletěl vysoko nad brankou. V šesté minutě tečoval Přeučil nepřesnou přihrávku a Jihlava kopala první rohový kop, ze kterého přímo nezahrozila, ovšem následná akce mohla skončit gólem, kdyby volný Karlík nemířil moc vysoko.

Vysočina hrozila dál, nejprve nerazantní střelou Karlíka z 12. minuty, jež nepředstavovala pro Radu žádnou větší hrozbu, dále z levé hranice šestnáctky trefil Josl přímo Radovu náruč. Ve 26. minutě se ke střele dostala i Dukla, když si po levé straně Pospěch uhájil míč a nacentroval nabíhajícímu Haškovi, jehož „volej“ nebyl přesný. Velká šance Dukly přišla hned o čtyři minuty později, Pospěch si povedeně zpracoval ve vápně, následně vyslaná střela ovšem minula pravou tyč branky domácích. Vzápětí dostal pěknou přihrávku od obrany Karlík, prošel volným středem hřiště a svou dalekonosnou střelu umístil k pravé tyči – 1:0.

V poslední čtvrthodině prvního poločasu po zpětné přihrávce Přeučila, zkusil střelu z hranice šestnáctky Borek. Střela z kopačky našeho záložníka ale branku netrefila. Velké štěstí měla Dukla sedm minut před koncem prvního dějství, když míč nepříjemně prošel z pravé strany šestnáctkou a Jihlava se dostala hned k několika střeleckým pokusům a následným dorážkám, naštěstí bez úspěchu. Dukla zkoušela odpovědět střelami z dálky, ale nebyly úspěšné. V závěru mohl navýšit vedení Vysočiny ještě Jungr, po přihrávce Masopusta do vápna, ale střela mu nesedla a proletěla vedle branky.

Ve druhém poločase byla Dukla aktivnější. Ve 49. minutě se do zakončení dostal Malý, míč prošel nad brankovou konstrukcí. Další akce přinesla povedený centr na hlavu Přeučila, ten však svému hlavičkovému pokusu nedokázal dát správný směr. Následovaly dva rohové kopy Dukly a po pár minutách další střela z dálky Petra Malého, opět nad břevno. Po pěkné kombinaci Gedeon – Pospěch – Berger, poslední jmenovaný nacentroval přímo na Přeučila, který se díky pádu k zakončení nedostal. V 69. minutě Dukla zahrávala přímý kop, kterého se ujal Malý a zvládl to na výbornou, bohužel stejně tak i Blažek. Dvě obrovské šance Dukly viděl Jihlavský stadion v 73. minutě, když po rohovém kopu hlavičkoval volný Pospěch, Blažek zázračně vyrazil, následovala zpětná nahrávka Vorla, ke které se dostal hlavou Borek, ale Blažek opět skvěle zasáhl. Další nepříjemnou střelu přidal Romera, ale opět bez úspěchu. Opět nad pálil Malý z dalšího přímého kopu ze 78. minuty. V 82. minutě se dostal k šanci, po rozehraném přímém kopu, i čerstvě střídající Marek. V další minutě Berger trefil pravou tyč. Po dlouhotrvajícím tlaku se Dukla konečně dočkala, v 86. minutě se prosadil ve vápně Borek po přihrávce Bergera. Díky brance záložníka s číslem 32 tak utkání skončilo remízou 1:1.

Sestřih z utkání naleznete zde

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Dnes jsem nebyl úplně spokojený s naším výkonem v prvním poločase. Kdy kromě jedné gólové šance, kterou Zbyněk Pospěch neproměnil, jsme měli problémy s přechodovou fází. Nebyli jsme nebezpeční směrem dopředu, v defenzivě jsme udělali několik chyb, které soupeř dokázal přetavit v nebezpečné situace, takže vedení domácích po první půli bylo zasloužené. Do druhé půle jsme udělali změnu, výkon šel nahoru, byli jsme lepší v kombinaci, držení míče v pohybu, byli jsme důraznější, takže si myslím, že to vyrovnání bylo logickým vyústěním našeho tlaku a celkový výsledek utkání odpovídá."
 


Fotogalerie


Partneři klubu