SK Slavia Praha

0:0

(0:0)

7. kolo, Gambrinus liga 2011/12

Sestava domácí: Čontofalský – Nitrianský, Cicman, Hubáček, Hurka – Frejlach (76. Paprčiak), Petrák, Jarolím, Hloušek – Pospěch, Blažek (76. Trubila).

Sestava hosté: Rada – Pospíšil, Mikula, Švejdík, Vrzal – Podrazký (66. Malý), Gedeon, Hanousek – Berger (90. Vorel), Lietava, Markovič (76. Pázler).

• ŽK: Hloušek, Blažek, Frejlach – Vrzal, Gedeon. Rozhodčí: Paták – Filípek, Lhoták.
  • Diváci: 6671
Dukla získala první venkovní bod v nové sezoně. V 7. kole Gambrinus ligy remizovala na hřišti Slavie 0:0 a připsala si do tabulky osmý bod.

Michal Petrouš (trenér Slavie): „Rozhodlo se v první půli, kdy jsme měli dost šancí i střel. Některé měly skončit v brance. Kluci ale dneska neměli srovnanou koncovku a lítalo jim to nad branku. Ve druhé půli nás Dukla zatlačila a tahali jsme za kratší konec. Pak jsme se trochu zvedli, ale nedokázali jsme to dotáhnout.“

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Věděli jsme, že Slavii čeká zápas takříkajíc o všechno, takže na nás v prvním poločase vlétne. Proto jsme se snažili hru v úvodu zjednodušit, abychom se nedostali pod tlak, což docela vycházelo. Pak se nám ale nedařilo praktikovat hru, na kterou jsme zvyklí. Slavia nás důrazem a atakováním ve středu hřiště k naší hře příliš nepustila. V prvním poločase byla lepším týmem a několikrát jsme přežili se štěstím.

Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil, už to bylo vyrovnané utkání. Měli jsme některé situace, ze kterých jsme mohli vstřelit branku, kdybychom je vyřešili lépe. Ale náš gól by nebyl objektivní vzhledem k celkovému průběhu zápasu. Remízový bod, který jsme tady uhráli, byl naším maximem za předvedený výkon. Je to bod na půdě Slavie, první bod získaný venku, jsme s ním samozřejmě spokojení a vážíme si ho.“