WU18B: Žilinská řídila výhru nad Teplicemi

18. 2. 2019 | Redakce

WU18B: Žilinská řídila výhru nad Teplicemi

V sobotu odpoledne dorazil na Julisku tým Teplic, který s námi odehrál přípravné utkání na start jarní části. Po vyrovnaném průběhu se soupeřkám nezadařily závěrečné minuty, a tak Dukla zvítězila 4:2.PU, sobota 16. 2. 2019, 15:00, UMT Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
4:2
(1:2)
TepliceTeplice

Dukla Praha: Skoblíková - Bačkovská, Bubáková, Filípková, Fojtíková, Fominykh, Majerová, Pekárková, Slováčková, Zemanová, Žilinská, Senická, Pařízková, Zvolánková
Branky: 4., 61., 70. a 72. Žilinská
Rozhodčí: Karel
Diváci: 25

Komentář

Úvodní minuty patřily dorostenkám Dukly. V úvodu se prosadila Žilinská poprvé, poté jsme si však vstřelili vlastní branku a následně po chybné rozehře  obdrželi druhý gól, a tak Teplice zápas otočily na 2:1. Zápas byl velmi vyrovnaný, velmi vynikala teplická Motyčková, která hráčkám Dukly dělala obrovské problémy v křídelních prostorech. Zápas mohl být srovnán ještě do poločasu, ale Žilinská trefila pouze brankovou konstrukci.

Dukla ale ve druhém poločase chytla druhý dech. Soupeřky po 10 minutách odpadly a bylo jen otázkou času, kdy přijdou góly. Srovnávající branku vstřelila opět Martina Žilinská, která zužitkovala skvělý průnik Fojtíkové. Teplice měly velký problém s rozehrávkou a vysoké postavení hráček Dukly neslo své ovoce. Majerová předskočila soupeřku, přihrála Žilinské, která druhým dotekem uklidila míč pod břevno a hattrickem otočila zápas ve prospěch Dukly. Dvě minuty na to Martina přidala i poslední branku a pomyslný hřebík do rakve tak doklepla. Po autu Majerové si Žilinská převzala míč v pokutovém území a levačkou zakončila svůj "gólový apetit". Podepsala se tak pod výsledek 4:2.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Bylo to skvělé utkání na vršek druhé ligy, oba týmy předvedly pohledné akce a padlo hodně branek. Velmi si cením zejména nalezení sil na otočení utkání z nepříznivého výsledku. Zápas byl vyrovnaný, ovšem v poslední půlhodině došly soupeři síly a my převzali iniciativu v utkání. Zaslouženě jsme pak vyhráli a mohlo to být i vyšším rozdílem. Rád bych vyzdvihnul Martinu Žilinskou, která potvrdila narůstající formu a Elišku Majerovou, která ještě jako žákyně si připsala v zápase dorostenek dvě asistence. Děkuji celému týmu za výkon."

 


Fotogalerie


Partneři klubu