WU18: Z Českých Budějovic vezeme tři body

7. 9. 2021 | Lukáš Smrčka

WU18: Z Českých Budějovic vezeme tři body

Dorostenky vyhrály i druhé utkání v soutěži, když dokázaly zvítězit na půdě Českých Budějovic.2. kolo, sobota 4. 9. 2021, 13:00, SCM Složiště
České Budějovice České Budějovice
2:4
(1:2)
Dukla PrahaDukla Praha

České Budějovice:

Čondlová - Skálová, Traplová, Vítová, Joštová, Škrletová, Pecková, Pomijová, Kubáková, Tájková, Školková (Šindelářová, Vaněčková, Lázničková, Schwarzová)

Dukla Praha:

Skoblíková - Jindráková, Vojáčková, Posledníková, Mocová - Fedoryshyn, Rezková, Pelíšková - Holečková, Krajčová, Krůtová (Majerová, Synovcová, Köhlerová, Dlouhá, Machálková, Smetanová, Veselá)

Branky: 44. Pomijová, 51. Škrletová - 7. Vojáčková, 39. Holečková, 71. Krajčová, 87. Krajčová
ŽK: 55. Vojáčková
Rozhodčí: Mareš - Buřič, Ryšlavý
Diváci: 30

Komentář

Začátek utkání byl opatrný, nikdo nechtěl soupeře pustit do vážnější šance. Nám se podařilo v 7. minutě vybojovat roh a po centru Pelíškové se hlavou prosadila Vojáčková. Poté nás České Budějovice zatlačily na naši půlku, ale do vážnější šance jsme je nepustili. Hrálo se víceméně od vápna k vápnu bez nějaké šance. Ve 39. minutě po kombinaci Krůtová, Köhlerová, Holečková, poslední jmenovaná trefila horní roh brány a bylo to 2:0. Bohužel soupeř ještě do poločasu snížil a to v podstatě z první střely na naši bránu. Začátek druhého poločasu nám nevyšel dle představ a České Budějovice v 51. minutě vyrovnaly a začínalo se od začátku. Od té doby jsme byli lepším týmem, ovšem až na výjimky naše akce končily před velkým vápnem. Až v 71. minutě Veselá výhozem našla Jindrákovou, která vyslala do samostatného úniku Krajčovou a ta vrátila vedení na naši stranu. V 85. minutě přišla největší šance soupeře, dlouhý nákop a naše obrana posunula hlavou soupeřku přímo do samostatného úniku, naštěstí Veselá předvedla výborný zákrok a střelu zneškodnila. V 87.minutě po kombinaci Köhlerové a Holečkové, se dostala Holečková do zakončení, ale neprostřelila vyběhnuvší brankářku, ovšem odražený míč vybojovala Krajčová a střelou zpoza vápna zvýšila na 4:2 a tak také utkání skončilo.

Ohlasy trenérů

Lukáš Smrčka, trenér: " Utkání bylo plné soubojů ve středu pole. Nikdo také nechtěl udělat chybu v obranné fázi a tak většina přechodů do útočné fáze byla pomocí dlouhého míče. V utkání jsme si vypracovali více šancí a po zásluze vyhráli. Holky chci především pochválit za to, že je nesrazila ztráta dvoubrankového vedení a utkání dotáhly do vítězného konce." 

 


Fotogalerie


Partneři klubu