PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert
    FANSHOP

WU18: Výbuch proti Vítkovicím

23. 2. 2020 | Redakce

WU18: Výbuch proti Vítkovicím

V neděli v poledne dorazily do Prahy Vítkovice, které se utkaly proti dorostenkám Dukly. Našim barvám chyběla pouze Lišková, která byla s A týmem žen, šanci dostaly také hráčky širšího výběru.PU, neděle 23. 2. 2020, 16:00, Juliska UMT
Dukla Praha Dukla Praha
0:4
(0:2)
VítkoviceVítkovice

Dukla Praha:

Žáková - Machačová, Kuthanová (35. Silbernáglová), Bubáková, Majerová (55. Baga) - Vostálová - Krůtová, Dvořáková T. - Pergnerová, Holečková (35. Fojtíková), Ryndzak (60. Dvořáková K.)


Diváci: 15

Komentář

Utkání proti Vítkovicím mělo býti jedno ze dvou posledních měření. Právě v posledních dvou zápasech přípravy čekal tým dorostenek Dukly tým Vítkovic a tým Baníku Ostrava. Pak již je naplánován vstup do soutěže proti pražskému ABC Braník na jejich půdě. "Jednoznačně jsme celou přípravu takto koncipovali a součástí ní byl i zápas s Plzní. Paradoxně nám výhra v něm mírně ublížila. Můžeme se tak ale pouze domnívat. Pokud bych však porovnal obě utkání, byly to dva naprosto rozdílné týmy," reagoval Jakub Kowolowski.

Právě zápas proti Vítkovicím se nevyvíjel dobře. Soupeřky byly velmi důrazné a každý souboj o míč vyhrávaly. Měly prostor i čas na práci s míčem, a tak se motaly velmi často kolem pokutového území Dukly. Bylo jen otázkou času, kdy gól padne. Po chybě domácích se tak i stalo, soupeřky šly do vedení a dvěma góly během minuty rozhodly ve svůj prospěch. "Vítkovicím musím smeknout, odbojované utkání, ukázaly i kombinačně kvalitní tým, přirovnal bych je k Olomouci, byl to podobný soupeř, jen s tím rozdílem, že naše hráčky v tomto utkání postrádaly chuť hrát, chyběl pohyb i nasazení. Jsem velmi zklamaný z našeho výkonu, už během první půle jsem stahoval hráčky ze hry, je to určité téma na diskuzi," dodává trenér Jakub Kowolowski

Druhá polovina zápasu se již nesla v podobném duchu, Vítkovice vstřelili další dvě branky a domů si odvezly pěkný skalp 0:4. Vypadalo to jako špatný den, ale i po takovém zápase se najdou pozitiva. "Nebylo to jednoduché mluvit s děvčaty, řekl jsem, co jsem cítil. Na druhou stranu, dneska bylo fajn, že si zahrály i hráčky, které tolik prostoru nedostaly v poháru, bohužel se některé svezly s rázem utkání. Neopomenu výkon Terky Žákové v brance. Nebýt ji, bylo to ještě více. Věřím, že i tato nepříjemná zkušenost nás posune dál. Vítkovicím gratuluji k zasloužené výhře," zakončil Jakub Kowolowski hodnocení utkání.

 


Fotogalerie


Partneři klubu