WU18: V souboji prvního s druhým jsme vysoko zvítězili

2. 11. 2021 | Lukáš Smrčka

WU18: V souboji prvního s druhým jsme vysoko zvítězili

V souboji prvních dvou týmů v tabulce jsme vysoko porazili Liberec 5:0. Hattrickem se blýskla Holečková.10. kolo, neděle 31. 10. 2021, 13:00, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
5:0
(1:0)
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha:

Skoblíková - Smetanová, Posledníková, Vojáčková, Mocová - Pelíšková, Rezková, Köhlerová - Krůtová, Krajčová, Holečková (Jindráková, Fedoryshyn, Synovcová, Huňková, Machálková)

Slovan Liberec:

Skiba - Hurtuková, Jakimičová, Jurková, Marinská, Váňová, Mauerová, Heřmanská, Černá, Procházková, Lednejová (Kareisová, Rajtrová, Hubečková, Aulická, Svobodová, Rajtarová, Málková)

Branky: 10. Krůtová, 66. Holečková, 83. Krajčová, 85. Holečková, 87. Holečková
ŽK: 12. Vojáčková
Rozhodčí: Šteberl
Diváci: 40

Komentář

Hned v prvních vteřinách utkání jsme se dostali do nebezpečné situace před bránou soupeře, ale obrana si s tím dokázala poradit. V 10. minutě po rychle rozehraném autovém vhazování se do úniku po levé straně dostala Holečková a přihrávkou na přední tyč našla Krůtovou a ta se nemýlila, 1:0. Další průběh prvního poločasu byl takový, že Liberec byl více na míči, ale do vážnější šance se nedostal. My si vypracovali ještě jednu velkou šanci, ale Krajčová ji neproměnila.

Na začátku druhé půle jsme si během čtyř minut vypracovali 5 šancí, z nichž měly 2 skončit brankou, ale úspěšní jsme nebyli. Další obrovská šance přišla v 63. minutě, ale Holečková neproměnila samostatný únik a z následného rohu nejprve Vojáčková hlavičkovala do břevna a následnou dorážku nedokázala Krůtova usměrnit do branky. V 66. minutě soupeř rozehrával na krátko od brány a naše vysoké napadání vyústilo k tomu, že Köhlerová vypíchla míč hostující stoperce a poslala tím Holečkovou do šance, která se tentokrát nemýlila, 2:0. V 74. minutě jsme měli další obrovskou šanci, a to když Holečková vyslala do šance Krůtovou, ale ta střelou z úhlu nechala vyniknout hostující brankářku. V 83. minutě Liberec zahrával standardní situaci z levé strany, a míč proletěl až na zadní tyč, kde osamocená hráčka trefila připravenou Skoblíkovou. Po následném odvráceném výkopu se míč dostal k Holečkové, která poslala Krajčovou do samostatného úniku, který tentokrát již proměnila, 3:0. O dvě minuty později to bylo již 4:0, a to když se, po krásné kombinaci středu zálohy a přihrávky Köhlerové, trefila Holečková. V 86. minutě přišla největší šance soupeře, ale již překonanou Skoblíkovou zastoupila Vojáčková. v 87. minutě vybojovala Pelíšková míč a posunula ho na Krajčovou a ta načasovanou přihrávkou vyslala Holečkovou do dalšího úniku, který s přehledem zakončila bodlem od zadní tyčky do brány a uzavřela tak skóre na 5:0. 

Ohlasy trenérů

Lukáš Smrčka - trenér: "Díky rychlé brance jsme se uklidnili a i když byl Liberec první poločas více na míči, mohli jsme to být my, kdo mohl dát další branku. V druhém poločase jsme si vypracovali hodně šancí, postupně je začali proměňovat a ke konci zápasu jsme soupeře dorazili. Výsledek 5:0 je super, ale ještě není nic rozhodnuto. Jsme teprve v půlce soutěže."

 


Fotogalerie


Partneři klubu