FANSHOP

WU18: První mistrovské utkání dorostenek za 3 body!

10. 3. 2020 | Redakce

WU18: První mistrovské utkání dorostenek za 3 body!

V neděli v podvečer hrály dorostenky první jarní kolo v předehrávce 12. kola. Proti houževnatému soupeři nakonec zvítězily 9:1 a posunuly se v neúplné tabulce na pomyslné čelo ligy.12. kolo, neděle 8. 3. 2020, 17:00, Braník UMT
ABC Braník ABC Braník
1:9
(1:5)
Dukla PrahaDukla Praha

ABC Braník:

Havlová - Saidlová, Jančáková, Stehlíková, Huynhová - Lustigová, Dlouhá, Pokorná, Damcová, Hrubá - Jettmarová

Střídaly: Krajčová, Žežulková, Pelíšková

Dukla Praha:

Žáková - Machačová, Kuthanová, Bubáková, Majerová - Vostálová - Dvořáková T., Lišková - Pergnerová, Ryndzak, Holečková

Střídaly: Skoblíková, Fojtíková, Dvořáková K., Silbernáglová, Posledníková, Baga

Branky: 29. Krajčová - 19. a 23. Ryndzak, 65. a 85. Dvořáková K., 2. vlastní, 10. Lišková, 38. Machačová, 46. Dvořáková Tereza, 79. Fojtíková
Rozhodčí: Habada
Diváci: 60

Komentář

Dorostenky měly skvělý vstup do utkání! Hned po první šanci měly roh, který zatočila Terka Dvořáková směrem do branky a hráčka Braníku si jej sklepla do branky. Stav byl 1:0. Převaha Duklaček byla obrovská, druhá branka vyústila v 10. minutě , kdy Lišková skórovala z pokutového území. Poté se dvěma zásahy ujala Tereza Ryndzak, která nejprve skvěle dorážela a poté zakončila svůj únik střelou přes golmanku. Přišla následně černá desetiminutovka, po srážce útočnice Braníka s brankářkou Terezou Žákovou byla naše hráčka odnesena a převezena do nemocnice, chvilku se nehrálo, střídání brankářek, nepříjemná situace. Hned na to přišla i branka soupeře, kdy naše holky byly ještě otřesené. Naštěstí holky dostaly zpátky do hry brankou kapitánky Machačové, které byla při rohu nejdůraznější a nejpřesnější.

Do druhého poločasu se vrátil stejný model z prvního, zatlačení soupeře, čekání na branku. Tu první vstřelila Terka Dvořáková, pokračovala Kája Dvořáková, která se v utkání radovala dvakrát. Ve druhém poločase se ještě ukázala Fojtíková, která se z pozice polařky dostala až do vápna na zadní tyč, kde uklidila do branky další zásah. Dorostenky v prvním kole porazily Braník 9:1 a připsaly si své první jarní body!

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Jsem rád, že jsme zápas zvládli za 3 body, ovšem velmi mě mrzí zranění Terky Žákové, kde čekáme na přesné lékařské výsledky. Byl to šok, i pro holky, a patří jim obrovské díky, jak se otřepaly a za ni ještě dotáhly zápas v příjemném poměru 9:1. Celý zápas se nesl v duchu dobývání soupeře, na 30 metrech, soupeřky nám nedaly nic zadarmo a i přes kádrové oslabení přes zimu soupeř za mě předvedl velmi bojovný výkon. Vážíme si bodů, branek a v naší cestě za vítězstvím v soutěži se jednoznačně počítají."

 


Fotogalerie


Partneři klubu