PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab

WU18: Po třech kolech zatím neporaženy

30. 8. 2016 | Redakce

K utkání 3. kola dorostenecké ligy cestovaly holky do Rosic u Brna, kde hraje svá domácí utkání Zbrojovka Brno. Soupeř, který nezačal ligu nejlépe a do utkání vstupoval bez bodů a bez vstřelené branky. Naopak inkasovaných branek mělo Brno dvanáct.

3. kolo, neděle 28. 8. 2016, 16:00, Rosice, tráva
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
0:3
(0:0)

Zbrojovka Brno: Kučerová - Vykouřilová (67.Nová), Kukaňová (41.Bagarová), Horáčková (78-Jordánková), Gruberová, Kubová (29.Novotná S.), Sadílková, Jašková, Řezáčová, Otrubová, Dočekalová
Dukla Praha: Frolíková - Veselá (51.Zelenková), Novotná, Macečková, Kloučková (65.Koskubová) - Senická (41.Kožíšková), Soukupová, Žočková (70.Makalová) - Krejcarová, Houbová (73.Portešová), Lupačová
Branky: 43.Houbová, 57.Soukupová, 70.Kožíšková (pen.)
Rozhodčí: Barašová - Maceček, Gruber
Diváci: 62

Do prvního poločasu vstoupily lépe domácí hráčky. Dokázaly držet míč a většina hry se odehrávala před naší brankou, ale kromě dvou střel ze střední vzdálenosti, které nenašly cestu do branky, vážněji nezahrozily. První velkou šanci měla Nela Houbová, ale z úhlu se prosadit nedokázala. Na druhé straně po chybě Nikoly Novotné v rozehrávce se při samostatném úniku Dočekalové zaskvěla Frolíková a udržela svůj tým ve hře. O pár minut později se do další velké šance dostala Houbová, ale zblízka trefila dobře chytající Kučerovou a následnou dorážku do prázdné branky nezužitkovala Lupačová, která vysoko přestřelila. V posledních pěti minutách poločasu se Brno pouze bránilo a tři minuty před koncem napřáhla ze střední vzdálenosti Soukupová a orazítkovala břevno. Do šaten se šlo za stavu 0:0.

Začátek druhé půle nám vyšel na výbornou. Hned z první vážné šance se prosadila Nela Houbová, po přistrčení od Soukupové nedala Kučerové šanci 0:1. Do další šance se dostala Lupačová a Soukupová, ale obě mířily nepřesně. Na další branku si museli diváci počkat do 57. minuty, kdy si role Soukupová s Houbovou prohodily. Houbová zatáhla míč, vrátila pod sebe a Soukupová již neměla problém navýšit skóre 0:2. Soupeřky tato branky zlomila a zbytek utkání se již odehrával na polovině domácích. V 70. minutě se za obranu dostala Houbová, která při snaze obejít hráčku byla faulována. Z nařízeného pokutového kopu se nemýlila Kožíšková 0:3.