WU18: Plzeň v druhém poločase otočila utkaní

21. 11. 2022 | Redakce

WU18: Plzeň v druhém poločase otočila utkaní

Velmi špatný druhý poločas připravil Duklu o 3 body, navíc přišla o Douderovou, která byla vyloučena.11. kolo, neděle 20. 11. 2022, 10:30, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
1:2
(1:0)
Viktoria PlzeňViktoria Plzeň

Dukla Praha:

Skoblíková - Filipová, Douderová, Lauková, Bednářová V. (35. Kanzelsbergerová) - Köhlerová (55. Řezníčková), Kubátová, Pelíšková (85. Ostrá) - Nováková, Mlýnek (63. Vojáčková), Mocová

Viktoria Plzeň:

Žižková - Herbychová, Kadlecová, Zahradníková (67. Gunea), Märzová (78. Vojtová), Švecová, Rancová, Górásová, Krumpholcová, Šottová, Navrátilová (29. Jančová)

Branky: 45. Pelíšková - 51. Krumpholcová, 60. Rancová(pen.)
ŽK: 11. Köhlerová, 62. Skoblíková, 79. Nováková, 83. Vojáčková - 65. Rancová, 90. Herbychová
ČK: 60. Douderová
Rozhodčí: Hrušková - Brzková, Josipovic
Diváci: 58

Komentář

Domácí, po čtvrtečním vyřazení od Sparty Praha (0:3) ve čtvrtfinále poháru, čekal velmi důležitý zápas s Viktorií Plzeň. V případě výhry se Dukla mohla bodově dotáhnout na soupeře.

Začátek utkání kombinační hru nepřinesl. První šanci měla v 7. minutě Nováková, ale její slabá střela skončila vedle brány.  Hosté se dostali do velké šance ve 20. minutě, když hráčka domácích připravila míč ke střele ve vápně, ale ta mířila přímo na Skoblíkovou. Další šanci Dukly měla zase Nováková, která tentokrát mířili již na bránu, ale střela postrádala razanci. Ve 45. minutě rozehrály na krátko Köhlerová s Pelíškovou roh a druhá jmenovaná nádhernou střelou vymetla šibenici, 1:0.

Vstup do druhé poločasu vyšel lépe Plzni. Hned ve 47. minutě měla velkou šanci, ale střelu chytila Skoblíková. V 51. minutě domácí odkopli míč přímo na střed a následná prudká střela Krumpholcové skončila za zády domácí brankářky, 1:1. Plzeň byla dále jasně lepší a další nebezpečná střela přišla v 58. minutě, po které následoval roh a po závaru ve vápně, podle rozhodčích, zahrála na brankové čáře Douderová rukou, následovala červená karta a penalta, kterou s přehledem Rancová proměnila, 1:2. První šance domácích v druhém poločase přišla až v 78. minutě, když Nováková vystihla zpětnou přihrávku, ale brankářku z blízkosti neprostřelila. Poslední šanci měla opět Nováková, ale brankářka včas vyběhla.

Ohlasy trenérů

Lukáš Smrčka, trenér: "Toto utkání jsme si prohráli sami svou neaktivitou a nebojovností. Bohužel některé hráčky na hřišti nenechaly všechny své síly a myslí si, že soupeř se porazí sám. O poločase jsme je upozorňovali na to, že soupeř v druhém poločase zvýší svoji aktivitu a zrovna prvních 15 minut druhého poločasu zcela otočilo vývoj utkání." 

 


Fotogalerie


Partneři klubu