FANSHOP

WU18: Náročná příprava s dorostenkami Brna

22. 1. 2019 | Redakce

WU18: Náročná příprava s dorostenkami Brna

V neděli 20. ledna přijela na Julisku juniorka Brna H.Heršpice, která dorazila kompletní. Všechny mládežnické reprezentantky a také dvě zimní posily do týmu žen z Ameriky. Soupeř prokázal obrovskou kvalitu, utkání jednoznačně ovládl a zvítězil 6:0.PU, neděle 20. 1. 2019, 11:00, UMT Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
0:6
(0:3)
Horní HeršpiceHorní Heršpice

Dukla Praha: Žáková - Bubáková (60.Votrubová), Krůtová, Marková, Bohatová (60.Fojtíková) - Žočková, Sovány, Senická - Ryndzak, Fominykh (45. Žilinská), Kubálková
Rozhodčí: Kozlík
Diváci: 20

Komentář

První ostřejší utkání z 1. ligy čekalo naše hráčky tento víkend a soupeřem ihned byl velmi kvalitní soupeř z Brna. Utkání bylo od úvodní minuty v jejich režii, soupeř držel míč a naše hráčky bránily z hlubšího bloku. Soupeř se snažil neustále útočit a čekal, kde Dukle povolí bloky. Ve 20. minutě se poprvé prosadily Moravanky, střelu ze střední vzdálenosti zblokovala obrana a míč se odrazil nešťastně před naši branku a vše bylo uklizeno. Následně po 6 minutách padly dva slepené góly, kdy jsme dvakrát zachybovali v rozehrávce a to soupeřky tvrdě trestali.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu, hráčky Dukly bránily a soupeř ohrožoval branku Žákové. I ve druhém poločase si Dukla vybrala slabší minutku, kdy opět padly slepené branky po nedůrazu ve vlastním pokutovém území. Nakonec padla i 6. branka a Brno tak zvládlo za víkend druhé utkání. Naše děvčata se s tímto soupeřem potkají za měsíc už na ostro v lize, a tak pro ně tato první zkouška byla velkým ukazatelem. Nyní se chystá celý tým WU18 na soustředění v Ústí nad Orlicí.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Jsem rád, že jsme sehráli utkání s tímto soupeřem. Soupeř přijel s velmi silným kádrem a ještě dalšími posilami z ciziny. Pro nás to byla velká škola, snažili jsme z bloku zodpovědně bránit, posouvat a ukázalo nám to, jak moc je třeba na hřišti komunikovat. Brno bylo jednoznačně lepší v úrovni herních dovedností, dokázali každou chybu potrestat. Výsledek je vysoký, ale vzhledem ke kvalitě soupeře, který v tomto složení může a bude konkurovat Spartě či Slávii, to pro nás směrem do obranné fáze bylo poučné. Měli jsme tam pasáže, kdy si soupeř nevěděl rady a uchyloval se k dlouhým míčům, kde již záleželo na odhadu a kvalitě odebrání míče. Pokud se nám to dařilo, dokázali jsme v tomto směru eliminovat soupeře. V přechodu dopředu však musíme jednoznačně zabrat."

 


Fotogalerie


Partneři klubu