WU18: Dorostenky doma nestačily na Slovácko

17. 8. 2022 | Redakce

WU18: Dorostenky doma nestačily na Slovácko

V Libčicích nad Vltavou se odehrál zápas v rámci prvního kola nejvyšší soutěže dorostenek. Slovácko bylo nad naše síly a zaslouženě vyhrálo.1. kolo, neděle 14. 8. 2022, 13:00, Libčice nad Vltavou
Dukla Praha Dukla Praha
0:4
(0:1)
SlováckoSlovácko

Dukla Praha:

Skoblíková - Bednářová D. (83. Jankovská), Posledníková, Vojáčková, Douderová - Pelíšková (73. Munzbergerová), Smetanová (83. Machytková), Köhlerová - Nováková D., Filipová (53. Krajčová), Mocová (83. Minaříková)

Slovácko:

Hynčicová (46. Batoušková) - Chodurová A., Obadalová, Hajkrová (46. Mertová), Jančářová, Hubová (76. Chodurová K.), Zichová (70. Kusáková), Hlaváčová, Ferencová, Polášková, Hanáková

Branky: 17. Jančářová, 62. Douderová(vlastní), 71. Hlaváčová, 73. Hanáková
Rozhodčí: Hrušková - Holakovská, Bartoníčková
Diváci: 68

Komentář

Po delší odmlce se dorostenky Dukly představily v zápase 1.ligy dorostenek a hned je čekal jeden z favoritů na celkové prvenství. Slovácko do zápasu vstoupilo aktivněji, bylo velmi silné na míči. Hosté šli do vedení v 17. minutě, kdy se trefila ve vápně osamocená Jančářová. Hra se odehrávala většinou na polovině domácích. Dukla ohrožovala branku soupeře především z rychlých protiútoků.

Začátek druhého poločasu přinesl podobný obrázek. Šance na vyrovnání přišla v 55. minutě, když se po přihrávce Krajčové ocitla sama před brankářkou Batouškovu Mocová, ale z malého vápna přestřelila branku. Slovácko tuto akci vzalo jako varování a zatlačilo Duklu na svou polovinu, nejdříve po rohu zvýšilo na 0:2 a poté v krátkém sledu po průnikových přihrávkách středem přidalo další dvě branky. V 87. minutě měla Dukla další velkou šanci na vstřelení branky, ale střela Danči Novákové skončila odrazem od břevna na brankové čáře.  

Ohlasy trenérů

Lukáš Smrčka, trenér: "Slovácko bylo po celé utkání lepším týmem, nám se je podařilo několikrát ohrozit po rychlých protiútocích. Bohužel ani jeden se nepodařilo úspěšně zakončit. Velká škoda je neproměněná obrovská šance Zuzky Mocové z 55. minuty, takové šance musíme v 1. lize proměňovat." 

 


Fotogalerie


Partneři klubu