Vítězství z Brna jsme potvrdili 3 body s Baníkem

2:0

(2:0)

14. kolo, Gambrinus liga 2012/13

FC Baník Ostrava

Sestava domácí: Rada - Romera, Vorel, Božič, Vrzal - Malý, Gedeon, Borek – Berger (90. Pázler), Pospěch (81. Marek), Svatonský (70. Přeučil). Trenér: Kozel.

Sestava hosté: Bárta - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Mach – Kraut (27. Vašenda), Droppa (86. Zeher), Fantiš, Lukeš (73. Onuchukwu), Kukec - Majtán. Trenér: Pulpit.

• Branky: 1. Pospěch, 25. Svatonský. ŽK: 65. Zawada. Rozhodčí Adam – Nádvorník, Dobrovolný.
  • Diváci: 1521
Dva poslední zápasy v Gambrinus lize = 6 bodů. Vítězství na ostravským celkem 2:0 zařídili Pospěch a Svatonský.

Luboš Kozel: „Myslím si, že nám ve hře velmi pomohl gól v první minutě. Jsem rád, že se na mužstvu projevilo vítězství v Brně. My jsme do toho utkání vstoupili aktivně s chutí hrát, dostávat se do zakončení. Myslím si, že tato hra nám vydržela celý poločas, kdy jsme vstřelili dvě branky a další dvě jsme ještě vstřelit mohli. Pospěchovu hlavičku a Bergerovu šanci chytil Bárta, takže to vedení bylo naprosto zasloužené. Druhý poločas už byl vedený ve snaze neinkasovat, abychom utkání nedramatizovali. Umím si představit, že dokážeme být více nebezpeční směrem nahoru a těžit z toho, že soupeř musí hrát, což už se nám druhý poločas tolik nedařilo. Ale i tak si myslím, že jsme byli poměrně kvalitní na míči, i když to nebylo efektivní směrem dopředu a dá se říct, že jsme soupeře do žádné vyložené šance nepustili a z toho pohledu jsem rád za potvrzení tří bodů z venku.“