Vedení jsme neudrželi. Mladá Boleslav – Dukla 3:1

FK Mladá Boleslav

3:1

(1:1)

13. kolo, Gambrinus liga 2011/12

Sestava domácí: Miller - Janíček, Johana, Rolko, Šírl - Ščuk, Procházka, Zahustel (87. Kalina), Štohanzl - Kulič (90. Wojnar), Chramosta (81. Řezníček).

Sestava hosté: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Pospíšil (84. Nečas) - Malý (44. Podrazký), Hanousek, Gedeon (78. Přeučil) - Berger, Lietava, Markovič.

• Branky: 45. Chramosta, 56. Rolko, 88. Kulič - 18. Lietava. Rozhodčí: Hrubeš - Lhoták, Kocián. ŽK: Ščuk - Gedeon.
  • Diváci: 4047
Body byly blízko, nakonec ale série úspěchů na venkovních hřištích skončila. Dukla podlehla ve 13. kole Gambrinus ligy na půdě Mladé Boleslavi 1:3. Byla to první venkovní porážka po čtyřech zápasech.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Utkání bych rozdělil do několika fází. Do zápasu jsme vstoupili poměrně slušně, i když domácí měli jednu dvě šance, které jsme jim ale nabídli naší špatnou rozehrávkou ve středu hřiště. Přesto bylo utkání vyrovnané a dokázali jsme vstřelit branku, která nás dostala do psychické pohody. Od 25. minuty jsme se ale bohužel dostali pod velký tlak, který byl umocněn standardními situacemi. Několikrát při nás stálo štěstí. Ale to nás opustilo v poslední minutě prvního poločasu, kdy domácí vyrovnali. Kdybychom dokázali proměnit samostatný únik Bergera, bylo by to pro nás ještě lepší. Druhým rozhodujícím momentem bylo břevno Markoviče na začátku druhého poločasu. Následně se domácí dostali do vedení. Utkání pak dovedli do vítězného konce, už hráli hru, kterou umějí – počkat si na nás a na rychlý protiútok. Z jednoho vstřelili třetí branku, která rozhodla. Musím sportovně uznat, že domácí byli lepší a jejich výhra je zasloužená. Jen mě mrzí, že jsme měli dva momenty, kterými jsme mohli zápas zdramatizovat.“

Miroslav Koubek (trenér Mladé Boleslavi): „Věděli jsme, že přijede dobrý soupeř, který se podobně jako my vezl na vítězné vlně. Dukla hraje dobrý fotbal, což se potvrdilo, do utkání vstoupila lépe než my a dostala se do vedení. Poté naše mužstvo enormně usilovalo o vyrovnání. Hráli jsme nátlakově, dynamicky a rychle. Bylo důležité, že se nám podařilo před přestávkou vstřelit vyrovnávací branku. Byli jsme odhodláni dovést utkání do vítězného konce. Báli jsme se ale, že ten tlak nás bude stát síly do druhého poločasu, což se projevilo a Dukla měla větší držení míče. My jsme ale pořád měli protiútoky. Ze standardky jsme se dostali do vedení a pak už jsme si to pohlídali. Utkání bylo rušné, zajímavé, mělo kvalitu. Dukla podala velmi dobrý výkon a prokázala své postavení v tabulce. Je to silné kombinační mužstvo, jde správnou cestou. Ještě jí trochu chybí zkušenosti, z čehož pramení chyby, které jsme potrestali. Je to cenné vítězství.“