V prvním utkání soutěže podlehlo béčko těsně Admiře

(1 : 0)

1. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

Keller - Herc, Čížek, Venc, Fric - Mráz (89.Konejl), Čácha (82. Skalický), Martinic (K) (64. Trajhan), Douděra (89. Mlynka) - Záruba (46. Michálek), Zahálka

Spilka - Ulman, Matoušek, Konan, Mládek - Křenek, Krenciv (K) (65. Krunert), Hudec - Hodek (65. Lehký), Quadri, Špatenka

• Branky: 19.Venc, 76. Zahálka - 60. Quadri ŽK: 66. Douděra - 34.Krenciv ČK: , Rozhodčí: Matějček - Machýček, Holakovská .
  • Diváci: 275
Rezerva Dukly, která v uplynulém ročníku skončila ve skupině B ČFL na 10.místě se ziskem 39 bodů, zajížděla v prvním kole na hřiště FK Admira Praha, jeden ze čtyř pražských oddílů, s nimiž se utká v novém zařazení do skupiny A ČFL. Admira se v plynulém ročníku umístila ve skupině A ČFL na 7 místě se ziskem 42 bodů. Na útulném stadionu v pražských Kobylisích a na dobře připraveném hřišti domácí tým v prvním poločase byl aktivnější a dostal se na konci první dvacetiminutovky do vedení, když Dukla byla do té doby pod tlakem a vypracovala si jen jeden náznak nebezpečné situace. Domácí v důrazných soubojových situacích vyžívali svoji váhovou převahu a jejich zkušení hráči kontrolovali vývoj hry. Do druhého poločasu domácí vystřídali jednoho hráče, Dukla pokračovala v úvodní sestavě a po deseti minutách si vypracovala dobrou brankovou příležitost a na konci první čtvrthodiny druhé půle po zásluze vyrovnala. Obě mužstva se snažila zvrátit vývoj utkání na svoji stranu, a a na konci první půlhodiny druhého poločasu jako první zahrozili domácí, ale D. Spilka v brance Dukly zneškodnil po kombinaci domácích zakončení domácího hráče ze 7 metrů, ale již o další půlminutku se domácí radovali z vítězné trefy 2:1. Dukla si pak v první minutě nastavení vypracovala také gólovou šanci, ale střela z 8 metrů skončila vedle branky domácích. Dukla tak z Kobylis odjíždí s prázdnou a domácí si připsali první tři podzimní body.

Zhodnocení zápasu trenérem A. Majerem:

"Myslím si, že v prvním poločase sehrála svoji roli určitá nervozita u některých kluků, kteří hráli ve třetí lize poprvé, a celkově jsme měli menší kvalitu hry. Už od založení útoků a v přechodové fázi jsme hodně ztráceli míče, navíc jsme se v některých situacích nevyrovnali s důraznějšími osobními souboji a první poločas nám nevyšel podle našich představ, i když domácí neměli mnoho brankových příležitostí, ale měli více ze hry.

Ve druhém poločase to ještě tak deset minut nebylo ono, pak jsme se trošku dostali do hry přesnější kombinací a přesnější hrou. Už před naší vyrovnávací brankou jsme měli jednu šanci, kterou jsme neproměnili. Pak jsme vyrovnali, měli jsme nějaké "polomožnosti" , ale pak nás zápas stála "dvouminutovka", kdy jsme dobře neodbránili dvě situace a tu druhou domácí proměnili ve vedoucí a vítěznou branku. Přestože si myslím, že jsme závěr zvládli dobře, vytvořili jsme si ještě jednu vyloženou šanci, zápas jsme již nedokázali zremizovat.

Myslím si, že výsledek ovlivnil první poločas, který nám "nesedl" z více důvodů, i třeba z důvodů, že přišli noví kluci z áčka a než si "najedou" na náš způsob hry může to chvilku trvat. Nedá se nic dělat, máme první zkušenost za sebou z letošního ročníku a příště to bude lepší. "