PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma
    FANSHOP

V prvním přípravném utkání Dukla podlehla Chrudimi

22. 6. 2019 | Redakce

V prvním přípravném utkání Dukla podlehla Chrudimi

Obměněný A tým složený převážně z juniorů nastoupil k přípravnému utkání na hřišti Hlinska s budoucím druholigovým soupeřem MFK Chrudim.PU, sobota 22. 6. 2019, 10:30, FC Hlinsko | Zápas ON-LINE
Chrudim Chrudim
4:2
(4:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha: Šťovíček - Chlumecký, Lauko, Mentberger, Kosík, Kolman, Tetour, Kovaľ, Kovernikov, Holík, Podaný.
Náhradníci: Percevski, Kozel, Ulmann, Hruška.
Branky: 6. Rybička, 35. Vencl, 38. Miker, 42. Kesner - 36. Holík, 68. Holík
ŽK: 62. Tetour Rozhodčí: Kvaček, Zita, Mrázek.
Diváci: 200

Komentář

První přípravné utkání před nadcházející sezónou FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se odehrálo na hřišti Hlinska s MFK Chrudim. Rychle se do útoku dostali chrudimští, když Dostálek z autového hodu nahrál na Janouška, jehož střelu z 20 metrů dokázal zblokovat Chlumecký. V 5. minutě nahrál Janoušek na pravé křídlo Kesnerovi, který se dokázal v pásmu uvolnit a nahrát na Vašulína, ten ale nedokázal zpracovat míč v úrovni kolen. První gól padl v 6. minutě ze střely Petra Rybičky, kterému na levé straně brankoviště nahrával Daniel Vašulín. Aktivní hra Chrudimi nepouštěla Duklu dál než 20 metrů od brány Šťovíčka. Ve 13. minutě vystřelil z rohového kopu na levé straně Ondřej Kesner. Míč, který prolétl přes celé brankoviště na druhou stranu se pokoušel zachytit Jiří Miker, ze zakončení mu ale uskočil. Ve 23. minutě se Dukla dokázala dostat poprvé od začátku utkání do útoku. Holík nahrával z pravého křídla na Tetoura, který si nabíhal na druhé straně, po špatném přijetí míče dokázal na poslední chvíli nahrát na Kovaľa, který už byl ale obsazený Krčálem. Tetour ve 29. minutě nahrál ze středu na Podaného, který okamžitě předal míč Holíkovi, u míče byli ale opět rychleji chrudimští. Ke střele se dostal ve 33. minutě Tomáš Lauko, jeho skrytá střela šla ale těsně vedle pravé tyče Lukáše Mrázka. Na 2:0 zvyšoval ve 35. minutě Ondřej Vencl z houfu hráčů před dukelskou bránou, balon propadl Šťovíčkovi za záda těsně kolem tyče. Rychlou odpověď si na druhé straně hřiště připravili Holík s Podaným, ve 36. minutě nahrával druhý jmenovaný k pravému rohu pokutového pásma na Lukáše Holíka, kterému se podařilo zakončit za záda Mrázkovi. Ve 38. minutě chrudimští opět odskočili na rozdíl dvou gólů ze stejné situace těsně před bránou Jana Šťovíčka. Kesner nahrál nakrátko Mikerovi, který zakončil k levé tyči. Těsně před koncem prvního poločasu dokázal ještě Ondřej Kesner proměnit přímý kop a zvýšil tak vedení Chrudimi na 4:1.

Ve druhém poločase se do první útočné akce dostali opět domácí. Milan Ujec nahrával na střed hřiště Sulíkovi, kterému zbývaly centimetry na tečování míče do brány nataženou nohou. Rohového kopu Chrudimi se ujal v 56. minutě Sixta, jeho střelu, která mířila na hlavičku jednoho z hráčů dokázal vychytat Šťovíček. Svůj druhý gól vstřelila Dukla v 68. minutě když Kozel poslal z půli hřiště dlouhý centr na Holíka, jenž osamocený hlavou přeloboval chrudimského brankáře. Tetour v 81. minutě nahrával z levého křídla na Vojtěcha Ulmana, který měl otevřený prostor na střelu před Lukášem Mrázkem, ten ale dokázal střelu vyrazit před sebe. K odraženému míči se dostal Lukáš Holík, ale nůžkami zakončil opět pouze na ruku Mrázka, který se štěstím odrazil míč vedle brány.  

 


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Dnes v 10:15
FK Dukla Praha
FK Ústí nad Labem