V přípravě s bundesligovým Norimberkem Dukla prohrála 0:4

1. FC Norimberk

4:0

(2:0)

Přípravná utkání 2018/19

Sestava domácí: Bredlow (46. Mathenia) – Valentini (73. Goden), Margreitter (79. Medic), Mühl, Leibold (59. Bauer) – Erras (79. Jäger) – Kubo (46. Pereira), Behrens (59. Rhein), Fuchs (79. Tillman), Misidjan (46. Palacios) – Knöll (73. Engelhardt).

Sestava hosté: Rada (46. Hruška) – Souček (46. Burget), Raspopovič, Ďurica (63. Bobál) (K), Chlumecký – Bezpalec, Hanousek, Doumbia (46. Kott) – Brandner (63. Palacios Vera), Schranz, Bezdička (46. Djuranovič).

• Branky: 16. Knoll, 17. Kubo, 56. Palacios, 87. Rhein.
V první reprezentační pauze letošního ligového ročníku vyjela Dukla do Německa k zápasu s 1. FC Norimberk, který je nyní na 13. místě Bundesligy. Tým Dukly vedl poprvé do zápasu jako hlavní trenér Roman Skuhravý.

Kvůli široké marodce byl tým Dukly doplněn i o hráče juniorky. V 7. minutě útok Norimberku pronikl až do našeho vápna, Kubo byl ale v zakončení nepřesný. Jen o minutu později po našem brejku zakončoval Brandner, brankář Bredlow ale včas zakročil. Po pěkné kombinaci Dukly v 11. minutě a po přiťuknutí od Brandnera trefil Hanousek jen boční síť brány. Na začátku 16. minuty domácí otevřeli skóre. Knöll se dostal až před Radu a po přesné přihrávce od Fuchse zblízka zakončil na 1:0.

A neuplynula ani minuta a Norimberk přidal druhý gól. Po rychlém brejku se tentokrát trefil Kubo a bylo to 2:0. Následovala dvacetiminutovka, v níž jsme výraznou šanci neviděli. Ve 36. minutě obrana Norimberku ubránila náš rohový kop. O minutu později už byli v šanci opět domácí, Leibold prudkou ranou jen těsně minul. Ve 41. minutě Bezdička ve vápně vrátil balon za sebe Součkovi, ten ale bránu hodně přestřelil. Poločas skončil za stavu 2:0 pro domácí.

Druhý poločas začal velkou šancí Dukly. Djuranovič sprintoval s balonem po levé straně, brankáře ale neprostřelil. V 51. minutě se snažil poblíž rohu odcentrovat před bránu Brandner, obrana domácích ale akci zastavila. V 55. minutě vyvezl Ďurica balon až do velkého vápna, přes Hanouska se míč dostal k Bezpalcovi, ten ale vystřelil slabě a brankář neměl problém. V 56. minutě Norimberk znovu skóroval. Behrens centroval poblíž rohového praporku před bránu, kde byl připraven Palacios, který zblízka prostřelil Hrušku.

V 67. minutě předvedl dobrý obranný zákrok Bobál, když hlavou odklidil balon těsně před Hruškou. O 2 minuty později si Hruška úspěšně vyběhl proti Knöllovi. V 72. minutě byl Hruška opět v zápřahu, po rohovém kopu vychytal hlavičku jednoho z domácích. V 82. minutě byl Palacios Vera faulován ve vápně, k penaltovému kopu se postavil Uroš Djuranovič, nasměroval ho ale do středu brány a brankář Norimberku jeho penaltu parádně vychytal. V 85. minutě nastřelil Norimberk břevno. A tlak domácích pokračoval, o dvě minuty později skóroval Rhein a bylo to 4:0. Tímto výsledkem přípravný  zápas také skončil.