PORTRÉTY Z JULISKYRóbert Kovaľ
    FANSHOP

V přípravě pokračujeme na vítězné vlně

29. 6. 2013 | Redakce

V přípravě pokračujeme na vítězné vlně

Dukle se v přípravě daří, po výhře nad vršovickou Bohemkou, přidala další vítězství, tentokrát nad FK Ústí nad Labem, které porazila 3:1.PU, sobota 29. 6. 2013, 11:00, hř. Zbuzany
Dukla Praha Dukla Praha
3:1
(3:0)
Ústí n. LabemÚstí n. Labem

Dukla Praha: I: Kučera – Romera, Vorel, Trapp, Vrzal – Tenkl, Ouedraogo, Rivera – Berger, Pospěch, Čapek. II: Tetour – Radoš, Vorel, Božič, Hanousek – Rivera (70. Tenkl), Borek, Ouedraogo – Hašek, Marek, Engelmann.
Ústí n. Labem: I: Novák – Martykán, Vaněk, Valenta, Moulis, Peterka, Mujagič, Smola, Zeman, Pavlata, Leibl. II: Novák – Zeman (62. Šalda), Zukič, Švec, Benčík – Moulis (68. Malec), Martykán (68. Vacek), Peterka, Volek, Pavlíček – Veverka.
Branky: 2. Vrzal, 6. Čapek, 40. Pospěch – 62. Martykán. Rozhodčí: Berka – Zelený, Opočenský.

Komentář

Do utkání vstoupila lépe domácí Dukla a hned ve druhé minutě skórovala. Z rohového kopu, jehož rozehry se ujal Berger, se na přední tyči trefil Vrzal. Chvili na to se povedenou zpětnou kličkou uvolnil ve vápně Pospěch, branku však přestřelil. To neplatilo v případě Čapka, ke kterému se dostal míč, po nahrávce Bergera, a bez problémů umístil míč za Novákova záda. Ústí se snažilo reagovat, ale většina jeho akcí končila před pokutovým územím.

Jinak tomu bylo u zakončení Moulise, který se ocitl sám před brankářem a přestřelil. Následovala velká příležitost Dukly. Trapp našel křižnou přihrávkou Čapka, ten posunul Vrzalovi, proti kterému vyběhl Novák. Rychlejší Vrzal vrátil na Čapka, který centrem našel před odkrytou brankou Ouedraoga, který těsně minul. Nebezpečně vypadala i rozehra přímého kopu v podání Bergera. Novák byl tentokrát na místě a míč před všemi uchránil. Poté přišli tři střelecké příležitosti hostí. Nejprve postupoval na branku Mujagis, pak nastřelil břevno Moulis a tentýž hráč ještě pět minut před koncem protáhl Kučeru potřetí. Dukla na to reagovala skvělou přihrávkou Vrzala za obranu, kde Pospěch upravil skóre na 3:0.

Do druhého poločasu nastoupily značně obměněné sestavy. Po faulu na Riveru rozehrál Hašek na vzdálenější tyč, kde si nabíhal Marek, míč však nezpracoval. Vzápětí Ústí rychlým protiútokem dokázalo překonat Tetoura, Martykán snížil na 3:1. Zbytek zápasu se hodně odehrával na středu hřiště a k výraznějším šancím se ani jeden z týmů nedostal.

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Věděl jsem, že dnešní utkání bude pro hráče těžké. Mají za sebou nejtěžší týden přípravy, kdy jsme trénovali dvoufázově, hodně kondici, takže to bylo i o morálce. Do utkání jsme vstoupili dobře, během deseti minut vstřelili dvě branky, což nás uklidnilo. Možná, že až příliš. A kdyby byl soupeř kvalitnější v zakončení, tři nula by poločas skončit nemusel. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, bohužel tlak, který jsme měli prvních patnáct minut, jsme nedokázali přetavit v žádnou další branku. Naopak jsme z útočného brejku dostali gól na 3:1. A samotný závěr už se jen dohrával za příznivého stavu pro nás. Výkon vzhledem k předzápasovým podmínkám usnášející a výsledek je pro nás příznivý, takže za to jsem rád."
 


Fotogalerie


Partneři klubu