Úspěšný podzim uzavřela těsná prohra v Českých Budějovicích

4. 12. 2011 | Redakce

Úspěšný podzim uzavřela těsná prohra v Českých Budějovicích

S prvoligovým rokem 2011 se Dukla rozloučila dramatickým zápasem a těsnou prohrou 2:3 v Českých Budějovicích. Po 16. kole Gambrinus ligy tak má na kontě 20 bodů.16. kolo, neděle 4. 12. 2011
Č. Budějovice Č. Budějovice
3:2
(2:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Č. Budějovice: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Pecka - Klesa, Otepka (87. Hudson), Javorek, Rýdel (78. Němec), Sandro - Ondrášek (90. Horejš).
Dukla Praha: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý (71. Podrazký), Gedeon (82. Nečas), Hanousek - Berger, Lietava, Markovič (41. Pázler).
Branky: 6. Rýdel, 30. Klesa, 51. Sandro - 57. a 59. Lietava. Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Zeman. ŽK: Otepka, Javorek - Malý, Hanousek, Vrzal.
Diváci: 2343

Komentář

Utkání nezačalo pro Duklu vůbec dobře. V 1. minutě si Filip Rada ještě poradil s hlavičkou Sandra, o čtyři minuty později ale rozehráli domácí rohový kop, který přizvedl Lengyel a Filip Rýdel napálil na zadní tyči míč pod břevno – 0:1. Za chvíli tvrdě pálil Sandro a Rada vyrazil jeho bombu nad břevno.

Hosté pěkně kombinovali ve 13. minutě, kdy se k zakončení dostal Patrik Gedeon. Střílel nad břevno. V 19. minutě zahrávala Dukla standardní situaci, po níž centrovaný míč vyboxoval brankář Křížek. Českobudějovický brankář si poradil také s rohovým kopem o pár minut později.

Po půlhodině hry se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Sandro centroval za obranu, Michal Klesa ustál souboj s Ondřejem Vrzalem a ocitl se sám proti brankáři Radovi, kterého překonal ze vzdálenosti několika metrů – 0:2. Dvě minuty před přestávkou zachytil Marek Hanousek rozehrávku brankáře Křížka a snažil se ho ze 40 metrů přehodit, míč ale proletěl nad břevnem. Hráči Dukly tak odešli do kabin za stavu 0:2.

Ani do druhého poločasu nevstoupila Dukla dobře. Ve 47. minutě sice zahrávala rohový kop, o chvíli později se ale slavilo na druhé straně. Sandro dostal míč od Otepky a zakončil z hranice vápna, střelu ještě tečovala obrana Dukly – 0:3.

V 53. minutě rozjeli Pražané ofenzivní smršť. Nejprve Petr Malý nahrál za obranu Tomáši Bergerovi, který nacentroval před branku Marku Hanouskovi. Tomu zakončení nesedlo a skákavý míč nasměroval mimo branku. Za chvíli pálil Malý, jehož tvrdá rána proletěla jen těsně vedle tyče. Vzápětí standardní situace, po které míč o metr minul šibenici.

V 57. minutě už Dukla skórovala! Tomáš Berger nacentroval na malé vápno, kde hlavou zakončil Ivan Lietava – 1:3. Uběhly jen dvě minuty a slovenský útočník skóroval podruhé. A opět to bylo po spolupráci s Tomášem Bergerem. Jeho nahrávku brankář Křížek vyrazil před sebe a Ivan Lietava zakončil do odkryté branky – 2:3.

V 64. minutě měly velkou šanci České Budějovice. Ondrášek postupoval ze strany sám na Radu, ten ale jeho zakončení fantasticky vyrazil. Brankář Dukly si musel poradit také s překvapivou ranou Sandra z rohu vápna v 73. minutě a třemi rohovými kopy, které po těchto situacích následovaly.

V 78. minutě zahrávali domácí dvojici standardek z rohu vápna. Filip Rada nemusel ani jednou zasahovat. Hosté sice bojovali o vyrovnání, do žádné velké šance už se ale ve zbytku zápasu nedostali, proto utkání skončilo výhrou domácích 3:2.

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Naše porážka je naprosto zasloužená. Do zápasu jsme vstoupili špatně, dostali jsme gól ze standardní situace, čímž se domácí uklidnili. My jsme se k naší hře příliš nedostali a inkasovali jsme druhý gól. První půle byla z naší strany nejhorší, co jsme na podzim odehráli. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že chceme zápas zdramatizovat a jít s naším výkonem rapidně nahoru. Paradoxně jsme ale dostali druhý, takový smolný gól. Jediné, čeho si můžu cenit, že jsme utkání za stavu 0:3 zdramatizovali a ještě Marek Hanousek měl jednu gólovku. V součtu obou poločasů je to zasloužené vítězství domácích. I když jsme se zlepšili ve druhém poločase, tak konečný výsledek je trestem za výkon v první půli.“

František Cipro (trenér Českých Budějovic): „Samozřejmě jsem spokojen s výhrou, ale průběh zápasu mi hodně pocuchal nervy. Myslím, že jsme první poločas hráli nejlépe za celý podzim, k čemuž přispěly obě branky. Zlom nastal po třetím gólu. My jsme pak přestali hrát uprostřed hřiště, asi jsme si mysleli, že je to hotové. Dukla nás přesvědčila o tom, na co jsem celý týden upozorňoval: že je to hodně fotbalové mužstvo a vyhoví si od stoperů až po útočníky, všichni chtějí hrát fotbal, jsou plní pohybu. A když vás chytí jako nás, tak dají góly a my jsme se klepali až do konce, i když jsme měli ještě dvě šance.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu