SK Dynamo Č. Budějovice

3:2

(2:0)

16. kolo, Gambrinus liga 2011/12

Sestava domácí: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Pecka - Klesa, Otepka (87. Hudson), Javorek, Rýdel (78. Němec), Sandro - Ondrášek (90. Horejš).

Sestava hosté: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý (71. Podrazký), Gedeon (82. Nečas), Hanousek - Berger, Lietava, Markovič (41. Pázler).

• Branky: 6. Rýdel, 30. Klesa, 51. Sandro - 57. a 59. Lietava. Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Zeman. ŽK: Otepka, Javorek - Malý, Hanousek, Vrzal.
  • Diváci: 2343
P R A H A - Útočník Dukly Ivan Lietava byl nominován do All Stars sestavy 16. kola Gambrinus ligy, která je sestavována z hlasů devíti předních českých médií.

Slovenský kanonýr odehrál v Českých Budějovicích celých devadesát minut a připsal si dvě branky. Ani jeho trefy, které zaznamenal v rozmezí dvou minut, však nezabránily těsné porážce 2:3. Ivan Lietava si od novinářů vysloužil šest nominací.

Během podzimní části Gambrinus ligy už se do sestavy All Stars Media dostali Tomáš Berger, Marek Hanousek, Patrik Gedeon a Jan Vorel. Teď se k nim přidal také Ivan Lietava.

All Stars Media 16. kola: Miller (Mladá Boleslav, 4 nominace) - Gebre Selassie (Liberec, 9), Trousil (Slovácko, 4), Rajtoral (Plzeň, 8) - Štajner (Liberec, 6), Hušbauer (Sparta, 8), Dvořák (Hradec Králové, 4), Pilař (Plzeň, 9) - Kadlec (Sparta, 5), Lafata (Jablonec, 4), Lietava (Dukla Praha, 6).

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Naše porážka je naprosto zasloužená. Do zápasu jsme vstoupili špatně, dostali jsme gól ze standardní situace, čímž se domácí uklidnili. My jsme se k naší hře příliš nedostali a inkasovali jsme druhý gól. První půle byla z naší strany nejhorší, co jsme na podzim odehráli. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že chceme zápas zdramatizovat a jít s naším výkonem rapidně nahoru. Paradoxně jsme ale dostali druhý, takový smolný gól. Jediné, čeho si můžu cenit, že jsme utkání za stavu 0:3 zdramatizovali a ještě Marek Hanousek měl jednu gólovku. V součtu obou poločasů je to zasloužené vítězství domácích. I když jsme se zlepšili ve druhém poločase, tak konečný výsledek je trestem za výkon v první půli.“

František Cipro (trenér Českých Budějovic): „Samozřejmě jsem spokojen s výhrou, ale průběh zápasu mi hodně pocuchal nervy. Myslím, že jsme první poločas hráli nejlépe za celý podzim, k čemuž přispěly obě branky. Zlom nastal po třetím gólu. My jsme pak přestali hrát uprostřed hřiště, asi jsme si mysleli, že je to hotové. Dukla nás přesvědčila o tom, na co jsem celý týden upozorňoval: že je to hodně fotbalové mužstvo a vyhoví si od stoperů až po útočníky, všichni chtějí hrát fotbal, jsou plní pohybu. A když vás chytí jako nás, tak dají góly a my jsme se klepali až do konce, i když jsme měli ještě dvě šance.“