U19 vyhrála na Tempu a je v čele soutěže

19. 9. 2021 | Tomáš Kulvajt

U19 vyhrála na Tempu a je v čele soutěže

V přímém souboji o první příčku v tabulce ČLD byl nakonec úspěšnější náš celek a po dnešním utkání je na čele soutěže.6. kolo, neděle 19. 9. 2021, 10:00, FC Tempo Praha
Tempo Praha Tempo Praha
0:1
(0 : 1)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha:

Spilka – Ulman, Suchan, Löffler, Bartošek (75. Kulhavý) – Fojt, Krenciv, Břeh (46. Nikl) – Novotný (56. Hübl), Bohatý (56. Špatenka), Pešan (70. Magdi)

Branky:34. Suchan (Bartošek, Ulman) , ŽK: 76. - Mikeš, 89. - Novák - 53. - Novotný, 60. - Nikl , ČK: 0 , Rozhodčí: Starý - Andras, Habada .
Diváci: 75

Komentář

Úvod utkání patřil spíše domácím, kteří si vytvořili průnikovými přihrávkami několik dobrých příležitostí. V největší šanci nás dobrým vyběhnutím podržel Dan Spilka. V dalším průběhu jsme postupně převzali iniciativu a vytvořili si dvě obdobné šance. Fojt však těsně minul a Bohatého vychytal domácí brankář Skokánek. Gólem tak skončila až pohotová dorážka Suchana, který vrátil do sítě od tyče odraženou střelu Bartoška. Do šaten jsme díky tomu odcházeli s jednobrankovým vedením. I úvod druhého poločasu patřil domácím, kteří v krátkém sledu zahrávali několik rohových kopů, vždy jsme je však důsledností dokázali odvrátit. S příchodem střídajících hráčů se naše útočná hra ještě zintenzivnila a druhý gól visel ve vzduchu. Několik střel Krenciva, Magdiho, Pešana ani pobídky Špatenky však brankou neskočily. Aktivní hrou jsme však již domácí do šance nepustili a dotáhli zápas o první místo do zaslouženého vítězství.

Ohlasy trenérů

Tomáš Kulvajt:

Hráči Tempa až do minulého kola neztratili ani bod a na své cestě dokázali porazit například Jablonec, nebo Liberec na jeho hřišti. Vzhledem k tomu jsme měli k soupeři zdravý respekt. Zároveň jsme však chtěli po dvou ztrátách znovu naplno bodovat. Až na úvody poločasů jsme měli zápas pod kontrolou a z herní převahy pramenily i dobré šance. V jejich finále jsme byli mnohem pečlivější, než v minulých zápasech. Výraznějším rozdílem však zápas neskončil díky fantastickému výkonu domácího brankáře. I přes to byl náš výkon výrazný a vítězství zasloužené. Zároveň bych rád vyzdvihl výkon celého týmu domácích, který svým otevřeným pojetím hry přispěl ke kvalitě dnešního utkání.

 

Související články

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu