U19: V ligové generálce jsme v Drážďanech podlehli tamnímu Dynamu

8. 8. 2021 | Redakce

U19: V ligové generálce jsme v Drážďanech podlehli tamnímu Dynamu

Po více než roce a půl si náš nejstarší dorost znovu okusil zahraniční konfrontaci a v bundesligovém soupeři jsme našli nejtěžšího soupeře v rámci celé letní přípravy. Na skvěle připraveném hřišti městského tréninkového centra jsme na domácí nestačili. Dynamo nám tak oplatilo porážku z loňské zimní přípravy.přát., sobota 7. 8. 2021
Dynamo Drážďany Dynamo Drážďany
2:0
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha:

Gothard (46.Spilka) – Ulman, Škoch (46. Suchan), Löffler, Fojt (70. Novotný) – Krenciv, Bačinský (46. Břeh), Nikl (60. Bohatý) – Novotný (46. Kasal), Špatenka (70. Magdi), Magdi (46. Dampha).

Branky: 55. 1:0, 61. 2:0.

Komentář

V týdnu jsme si zajeli k další konfrontaci s dospělými do Poděbrad, kde jsme gólem v 90. minutě zvítězili nad přeborovou Bohemií 2:3. V sobotu jsme pak vyrazili do Drážďan, kde jsme sehráli nejnáročnější utkání letní přípravy. 

V úvodu to byl od domácích uragán ofenzivních akcí. Před gólem nás 3x zachránila branková konstrukce a několika skvělými zákroky i brankář Lukáš Gothard. Postupně jsme však chytili tempo utkání a vytvořili si také několik příležitostí. První poločas tak nakonec skončil bez branek. 

Do toho druhého jsme vstoupili aktivně a mohli jít po individuální akci Špatenky do vedení. Skvělým zákrokem však domácí podržel brankář. V 55. jsme naopak inkasovali po křížné střele na zadní tyč a o několik minut později jsme po pěkné akci domácích inkasovali podruhé. V závěru jsme měli několik možností skóre ještě zkorigovat, akce jsme však nedotáhli do silnějšího zakončení.

Ohlasy trenérů

Tomáš Kulvajt (Dukla Praha): Za tuto konfrontaci jsem strašně rád. Zápasů hraných v takovéto intenzitě a náročnosti jsme za poslední rok a půl sehráli minimum a pro některé naše hráče to byla vůbec první taková zkušenost s týmem bundesligové úrovně. Hlavně v úvodu to byl pro kluky velký „fičák“, s postupujícím časem a upravením defenzivní taktiky jsme v průběhu prvního poločasu dokázali sílu soupeře eliminovat a dostat se herně do zápasu. Ve druhém poločasu jsme se soupeři v mezihře ještě více přiblížili, v důležitých momentech však domácí prokázali vyšší herní kvalitu a z tohoto pohledu skončil zápas jejich zaslouženým vítězstvím. Pro naše hráče skvělé zrcadlo a věřím, že i impuls do další práce.

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu