PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Obermajer
    FANSHOP

U19: Starší dorost si na "pardubickém perníčku" vylámal zuby

29. 4. 2019 | Redakce

U19: Starší dorost si na ”pardubickém perníčku” vylámal zuby

Starší dorostenci Dukly přivítali na svém "domácím" travnatém hřišti v Jirnech soupeře z města perníku - FK Pardubice. Dukla byla v tabulce před zápasem na 14. místě, s jednobodovým náskokem na poslední Mladou Boleslav a s lepším skóre se stejným bodovým ziskem 23 bodů jako patnáctá Jihlava, na postavení Dukly se po zápase nic nezměnilo. Hosté po výhře zůstávají na desátém místě tabulky se ziskem 32 bodů a výhrou odskočili českobudějovickým dorostencům na jedenáctém místě o tři body. Hosté z Pardubic vsadili na přehuštěný střed hřiště a důsledný prolínavý obranný "dvojval" v rozestavení 4-5-1, takže většina zápasu se odehrávala mezi pokutovými územími obou celků, s tím, že od počátku bylo zřejmé, že rozhodujícím bude to, kdo vstřelí první gól. Byli to pardubičtí, kteří gólem do šaten ve 44. min. po trestném kopu na malé vápno využili standardní situaci ke vstřelení důležitého prvního zásahu do černého. Druhým vstřeleným gólem v 66. minutě rozhodli zápas. Dukla se přes obranný val nedokázala prosadit, a tak hosté udrželi nulu na svém kontě a odvážejí si zaslouženě tři body.17. kolo, úterý 23. 4. 2019, 15:00
Dukla Praha Dukla Praha
0:2
(0:1)
PardubicePardubice

Dukla Praha: Buchlák - Kadlec (46. Čížek), Novák, Kovernikov, Veniger – Trávníček (74. Soukup), Vácha, Studnička – Kim, Palacios, Ullman (55. Houha).
Branky Pardubice: Vítek (44. min.), Žahourek (66. min.). Žluté karty Pardubice: Pekárek (11. min.), Žahourek (82. min.).

Komentář

Již úvodní rozestavení obou celků napovídalo o rázu utkání. Dukelské rozestavení 4-3-3 proti rozestavení hostí 4-5-1 se promítlo v souboj obou celků, který se za mírné převahy domácí Dukly odehrával mezi oběma pokutovými územími. Dukla se snažila zatlačit hosty a překvapit je průnikem do pokutového území, což se jí sice jen v několika málo případech povedlo, ale výsledkem byla jen jedna střela na branku hostí za první poločas a ve druhé půli na branku hostí směřovaly tři střely domácích. Naproti tomu hosté v první půli vyslali na Buchláka v brance Dukly dvě střely, z toho jedna byla gólová a ve druhé půli pak z jediné střely na branku vstřelili druhý gól zápasu. Většina soubojů se tak odehrávala uprostřed hřiště, v nichž byli často úspěšnější hosté, kteří Dukle zabránili v přesnější koncovce. Ve dvou případech pak i za cenu žlutých karet. 

Jako první zahrozila Dukla v 11. minutě po průniku Váchy středem hřiště, kde jej na poslední pozici zastavil faulem hostující stoper, kapitán Pekárek, za což obdržel žlutou kartu. Z následného trestného kopu z 22 metrů Palacios nastřelil jen zeď. Ve 24. min. po pěkné kombinaci Palaciose a Venigera následoval přízemní centr na malé vápno, kam si nabíhal Ullman, ale hostující stoper ve skluzu byl rychlejší a stačil míč tečovat na roh. Obdobně skončila pěkná akce po kolmici Váchy na nabíhajícího Ullmana za obrannou linii hostů, kteří vytlačili útočníka Dukly ze střeleckého úhlu, a po jeho přihrávce na Kima, do jehož střely z 12 metrů stačili hostující stopeři vložit nohu. 

Pak přišla 44. minuta, ve které zahrávaly Pardubice trestný kop z 27 metrů z levé strany záložníkem Šimkem falšovaným míčem na vzdálené malé vápno, kde zaváhala obrana Dukly a vrácený míč od naskakujícího vysokého záložníka Pardubic Špatenky na malé vápno zakončoval z 5 metrů do odkryté branky Dukly hostující útočník Vítek, 0:1. 

Do druhé půle vystřídala Dukla zraněného Kadlece na postu pravého obránce Čížkem a obraz hry pokračoval ve stejném scénáři jako v první půli. Dukla se snažila vyrovnat, hosté ve zhuštěném obraném valu její snahy zachytávali a podnikali protiútoky. V 58. min. ohrozila Dukla branku hostí, když brankář Horníček nepřesně odkopl asi z 27 metrů od vlastní branky míč na půli přímo na nohu Houhy, který z půle hřiště vystřelil pod břevno pardubické branky, ale brankář hostí se stačil vrátit a míč směřující pod břevno ještě vyboxoval nad branku na roh. 

Rozhodnutí pak přinesla 66. min., když záložník Žahourka, který dostal přihrávku přímo od chybujícího domácího stopera, sám proti brankáři Dukly nezaváhal a zvýšil na 0:2. V 83. min. za stažení rukama pronikajícího Soukupa v poli dostal hostující záložník Žahourek žlutou kartu. Dukla přeskupila řady, a když v 83. minutě našel Studnička pěknou přihrávkou v levém křídle nabíhajícího Kovernikova, jehož střelu z úhlu do levého vinglu vykryl hostující brankář, bylo zřejmé, že hosté si odvezou za zodpovědný výkon zaslouženě tři body. Dukla nenašla recept na rychlou, pružnou a důraznou obrannou hru hostí, v některých důležitých fázích hráči prohrávali osobní souboje, a proto Dukla nevstřelila hostům ani jednu kýženou branku. 

Dobře rozhodovala trojice rozhodčích, hlavní Novák, s asistenty Musilem a Hurychem.

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu