PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab
    FANSHOP

U18: Krásné utkání v Jablonci skončilo těsnou porážkou 2:3

19. 5. 2019 | Redakce

U18: Krásné utkání v Jablonci skončilo těsnou porážkou 2:3

V nedělním dopoledni bylo k vidění atraktivní utkání plné branek a krásných fotbalových momentů. Na konci utkání se radovali z výhry domácí, naši se však za předvedený výkon nemusí vůbec stydět, naopak zaslouží velkou pochvalu.26. kolo, neděle 19. 5. 2019, 10:15
Jablonec Jablonec
3:2
(1:2)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha: Šmejkal - Mládek (70. Novotný), Březina, Čížek (46. Hodek), Ludvíček - Soukup ,Jeřábek, Bílek (46. Rattay) - Hrubeš, Kubeš (60. Watkins), Bin.
Branky: 41. Bin (Ludvíček, Soukup), 84. Watkins (Březina).

Komentář

Do utkání vstoupili domácí lépe a to především díky důrazu a vysokému presinku, kterému vydatně pomáhal hrbolatý trávník, na kterém jsme soupeři nabídli několik příležitostí ke vstřelení prvního gólu. To se stalo již ve 4. minutě, kdy po jedné z nepřesností pohotově vystřelil domácí hráč do odkryté branky Šmejkala. Následující fáze hry byla z naší strany o poznání odvážnější, bohužel stř,elu Kubeše z otočky zastavila pouze tyč, z následujícího protiútoku udeřili opět domácí a opět do nekoncentrované obrany. Od tohoto momentu se začala hra více přelévat, a kdybychom více využili křídelních prostor a byli trpělivější v kombinaci, pravděpodobně bychom i více ohrozili soupeřovu branku. Několikrát se nám to však podařilo a krásnou akcí, ve které se zapojilo 6 hráčů Dukly, zakončil z "voleje" ze vzduchu Bin. Tato akce nás ještě více nakopla dodala potřebné sebevědomí a jen díky vlastní nedisciplinovanosti jsme nevyrovnali skóre do konce poločasu. V druhém poločase jsme zjednodušili hru a přidali v důrazu a v osobních soubojích, z čehož plynula větší odvaha i větší snaha o individuální průniky v situacích 1v1. Bohužel dnes byla branka domácích velmi dobře postavena (z pohledu domácích), neboť se nám do ní nedařilo opakovaně umístit míč. Tváří v tvář selhali postupně Kubeš, Hodek, Bin, Watkins i další hráči. Nadále jsme pokračovali v tlaku a po jedné vyložené akci Hodka se míč přesunul na naši polovinu. Po následujícím rohovém kopu soupeř vstřelil pro něj uklidňující gól a odskočil na 3:1. My se však koncentrovali dále na svoji hru. V jedné situaci Březina správně vyhodnotil situaci pod tlakem a Watkins přesprintoval chybujícího obránce Jablonce, následnou kličkou překonal brankáře a uklidil míč do prázdné branky. V posledních 5 minutách se nám nepodařilo z tlaku vstřelit gól, ale i tak jsme mohli hřiště opustit s hlavou nahoře. Dnešní zápas ukázal naši sílu, hernost a současně naši největší rezervu - (ne)proměňování vyložených šancí. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu