PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký
    FANSHOP

U17: Menší bilance po pětině sezóny

19. 9. 2018 | Redakce

U17: Menší bilance po pětině sezóny

Kategorie U17 vybojovala na domácí půdě s Jihlavou cenné body.6. kolo, sobota 15. 9. 2018, 12:30
Dukla Praha Dukla Praha
2:1
(0:1)
JihlavaJihlava

Dukla Praha: Štefan - Mejdr (Efenberk), Noll, Helík, Šátek - Uhlíř (Novotný), Hudec (Křenek), Mareš (Terentiev) - Janovský (Denisenko), Kočí, Kozojed
Branky: 2x Kočí.

Komentář

Domácí střetnutí s houževnatou jihlavskou Vysočinou začal lépe hostující celek, neboť první větší příležitost ke skórování patřila právě jemu. Reakce Dukly na tento vývoj byla sice bleskurychlá, nicméně gólově podobně neúspěšná. Následné desítky minut trvající přelévání šancí mezi oběma celky ukončila až 43. minuta a s ní překvapivá střela z velkého úhlu zpoza šestnáckty, 0:1.

K otřepání z prohry v prvním dějství nám napomohlo staré fotbalové moudro, které říká, že křik patří k vítězstvím a klid k porážkám. Klidná, konstruktivní, podporující a stanovenou strategii utvrzující debata o poločasové přestávce jasně nasměrovala celý tým k otočení vývoje utkání.

Odměnou nám budiž premiérová domácí výhra a poprvé dvě vstřelené branky (jedním hráčem) během jednoho zápasu. A jelikož cílem je cesta, resp. dlouhodobý horizont rozvoje týmu, doplňme výše zmíněná statistická prvenství o prvky, jejichž opakované přítomnosti v naší hře si je třeba s pokorou vážit a nadále na ně v rámci svého vývoje klást důraz: Jsou jimi fair-play, kdy v nepřehledných situacích vypomůžeme triu rozhodčích a odevzdáme míč dle pravidel soupeři. Dále pak dominance v držení míče; narůstající počet střel na branku; vzrůstající úspěšnost v soubojích; důležitost střídajících hráčů.

 


Fotogalerie


Partneři klubu