U15: Z horké čáslavské půdy veze patnáctka tři body

FK Čáslav

1:3

(1:1)

12. kolo, Česká liga žáků U15 B 2016/17

Sestava hosté: Novotný J., Neruda, Kožojed, Noll, Novotný A. (35. Kleček), Tomi, Hypius, Sviták (35. Křenek), Mareš (35. Kočí), Goldschmidt (35. Šátek), Mejdr (35. Helík)

• Branky: 12. Noll, 39. Hypius, 62. vlastní
S houževnatě a bojovně hrající Čáslaví jsme sehráli kvalitní utkání, kdy jsme po celou dobu hry měli míč více pod kontrolou. Přestože jsme šli brzy do vedení, čáslavští dokázali do poločasu vyrovnat a byli velmi nepříjemní. My jsme nakonec zlepšenou hrou ve druhém poločase dokázali vstřelit dvě branky a nakonec zvítězit v poměru 3:1.

Trenér Pavel Sedláček: "Utkání v Čáslavi potvrdilo, že místní kluci jsou velmi odolní a nepříjemní a jejich obranná hra je dobře organizovaná. Po celou dobu utkání nás nepouštěli do vážnějších příležitostí, přestože jsme měli hru pod kontrolou a hrálo se téměř neustále na čáslavské polovině. Navíc jsme na konci první půle inkasovali po chybě v rozehrávce vyrovnávací branku. Ve druhé části jsme zrychlili hru a z trvalého tlaku jsme dokázali nakonec utkání rozhodnout. Utkání pro nás přineslo impuls směrem k rychlejší práci s míčem a otáčení hry. Kluci udělali zkušenost, že jakmile příliš drží míč, soupeř zformuje obranu a je mnohem obtížnější dostat se do zakončení. Děkujeme klukům z Čáslavi za výborný, kompaktní výkon a také všem rodičům, kteří nás přijeli v chladném počasí podpořit."