U14: V dramatickém utkání se Žižkovem jsme nakonec tři body uhájili

9. 5. 2022 | Pavel Papež

U14: V dramatickém utkání se Žižkovem jsme nakonec tři body uhájili

Sobotní zápas se Žižkovem nabídl dramatickou zápletku až do poslední minuty a následného nastavení. V zápase si naši kluci vyzkoušeli, jaké to je vést, prohrávat, remizovat, a nakonec znovu vést. Utkání bylo plné zvratů a pěkných fotbalových akcí. Oba týmy předvedly kvalitní hru, která se musela přítomným divákům líbit.16. kolo, sobota 7. 5. 2022, 12:30, Ruzyně
Dukla Praha Dukla Praha
5:3
(2 : 0)
ŽižkovŽižkov

Dukla Praha:

Tretyakov – Kindl (59. Zavadil), Kuntoš, Ford, Syneček – Veselý (41. Habrych), Slabý, Sixta – Čurda (41. Sharygo), Nový, Drašnar

Žižkov:

Kraml P. - Matějka, Arient, Kostrh, Klouda, Šarifov, Kreibich (66. Kraml A.), Lanc, Karas, Straka, Drdla (41. Salijevič)

Branky: 18. Drašnar, 29. Drašnar, 61. Nový, 80. Sharygo, 82. Zavadil - 43. Straka, 45. Straka, 51. Kostrh , ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

Utkání očima hráčů Tobiáše Sixty a Ivana Slabého: Začínáme s velkou chutí se zmocnit míče, z čehož pramenilo mnoho šancí, které jsme nedokázali proměnit. Soupeře jsme nepustili za naši půlku, což se odehrávalo celý první poločas. Náš gólový účet začal po sólové akci Jana Drašnara, který si obehrál tři hráče a poté nekompromisně vymetl levou horní šibenici. Po chvíli padnul náš druhý gól po nahrávce Jana Veselého do vápna, kde čekal nikým nehlídaný znovu Jan Drašnar. Hlavní rozhodčí píská konec první půle a jdeme vesele do kabiny. Druhou půli jsme nezačali zrovna nejlépe, během deseti minut jsme totiž dostali 3 góly a prohrávali 2:3. Byli jsme z toho otřesení, ale pak dal v 61. minutě Ondřej Nový gól z rohu hlavou na 3:3. To nás zklidnilo a začali jsme hrát, to co chceme my. Měli jsme šance, které dobře vychytal soupeřův gólman. Rozhodnutí přišlo v 80. minutě průnikem po křídle Ondřeje Nového, který z hranice vápna od brankové čáry nahrál pod sebe na Vláďu Sharyga, a ten uklidil balon k tyči. Po této akci se přehouplo vedení opět na naši stranu. Tím jsme Žižkov zlomili a během dalších 2 minut nastavení jsme přidali ještě jeden gól po průniku Jana Drašnara, který nahrával také pod sebe na Jakuba Zavadila, ten si míč zpracoval a vystřelil mezi obránce a gólmana. Upravil tak skóre na 5:3. Zaslouženě jsme získali všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Trenér Pavel Papež po zápase řekl: "První poločas se klukům herně i gólově podařil. Dokázali vsítit dvě pěkné branky po individuálním průniku i po povedené spolupráci. V zápase se také objevilo spoustu situací, které byly dohrávané buď kolmými přihrávkami mezi obránce nebo dlouhými míči na prostor na nabíhající hráče. Ve druhém poločase nastala hluchá desetiminutovka, ve které jsme ztratili vedení a prohrávali o jednu branku. Kluci se s tím dokázali vyrovnat a postupným zklidněním se dostali opět do zápasu a dokázali stav srovnat. Nakonec jsme o svém vítězství rozhodli v poslední minutě a nastaveném čase. Za kluky jsem rád, že si prošli touto zkušeností a utkání dovedli do vítězného konce."

 


Fotogalerie


Partneři klubu