PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert

Tři branky v síti Hradce = tři body pro Duklu

21. 4. 2013 | Redakce

Tři branky v síti Hradce = tři body pro Duklu

Po nerozhodné první půli přišla smršť ve druhém poločase. Během necelých 18 minut se v rozmezí 65. min až 82. min prosadili postupně Borek, Přeučil a Pospěch. Votroci žádnou branku nevstřelili a tak si vezeme z Hradce výhru 3:0!

24. kolo, neděle 21. 4. 2013, 17:00, Všesportovní stadion
Hradec Králové Hradec Králové

Hradec Králové: Koubek – Plašil (68. Hadaščok), Hájek, Fukal, Poděbradský – Štěpán (74. Strnad), Šisler, Hochmeister, Harba – Kulič (58. Klapka), Uškovič. Trenér: Plíšek.
Dukla Praha: Rada – Romera, Štětina, Vorel, Vrzal – Malý (78. Kalouda), Gedeon, Borek – Hašek (70. Přeučil), Pospěch, Albiach Roger (84. Engelmann). Trenér: Kozel.
Branky: 65. Borek, 75. Přeučil, 82. Pospěch. Rozhodčí: Jech – Filípek, Vlasjuk. Diváci: 3490.

Hned ve třetí minutě centroval z levé strany Poděbradský, nakonec ale zadáci Dukly nebezpečí zažehnali. V 6. minutě jsme kopali roh a Milan Fukal s problémy odvracel míč na další kop od rohového praporku. Hra byla následně opatrná, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Najednou ale přišla šance Harby, jeho centr s námahou vyrazil Filip Rada na rohový kop.

V 18. minutě chtěl Pospěch přehodit Koubka, ovšem bránu domácích netrefil. Na druhé straně střílel Uškovič a Filip Rada musel na zem, jeho střelu vyrazil na další rohový kop. Ve 22. minutě našel Kulič Harbu, ale ten se místo střely ukličkoval a přišel o možnost ohrozit naší branku. Následovaly šance na obou stranách. Nejprve Albiachův pokus skončil v náručí Koubka a hned o několik okamžiků později vyrážel Rada další střelu Uškoviče.

Ke slovu se dostal i Ondřej Vrzal, jeho pokus z hranice pokutového území ale Koubek chytil. O pět minut později byl v akci znovu levý bek Dukly, který se snažil překvapit hradeckého brankáře téměř z poloviny hřiště, branku ale netrefil. Ve 44. minutě chyboval Šisler a Malý následně vyprášil rukavice Koubkovi. Branka nakonec v prvním poločase nepadla.

Druhý poločas začal v podobném tempu jako ten první. Ve 49. minutě hlavičkoval Albiach po centru Romery, ale jeho pokus mířil nad. O čtyři minuty přišla výrazná šance Dukly. Po centru Albiacha hlavičkoval z bezprostřední blízkosti Hašek těsně vedle!

V době, kdy byl Hradec mírně aktivnějším mužstvem, pokazili domácí rozehrávku. Míč si vzal Tomáš Borek, našlápl si do sprintu a před pokutovým územím vyslal střelu, kterou Koubek nestačil pokrýt - 1:0 pro Duklu! V 67. minutě to mohlo být už 2:0, ale Pavel Hašek Koubka neprostřelil.

V 72. minutě střílel z voleje Přeučil, Koubek ale jeho pokus vyrazil. O dvě minuty později se už ale Vojta Přeučil dočkal, obtočil se kolem protihráčů a technickou střelou překonal Koubka - 2:0! Hradec se ze dvou vstřelených branek těžko vzpamatovával a výsledkem toho byla třetí branka v síti Koubka. Znovu v tom měl prsty Přeučil, který obešel i hradeckého brankáře, nacentroval Pospěchovi a ten už se nemýlil - 3:0!

Hradec dostal během necelých 18 minut tři tvrdé a rychlé direkty. Dukla naprosto s přehledem kontrolovala hru. V 86. minutě hlavičkoval Vorel, ale Koubek byl tentokrát na místě. Žlutej balet si tedy nakonec veze z východu Čech výhru 3:0.

Luboš Kozel: "Chtěli jsme potvrdit dobrou formu z posledních utkání. Věděli jsme, že domácím jde o hodně, což může být svým způsobem i svazující a my s tím tak trochu počítali. První půli jsme se snažili dostat k našemu fotbalu. Myslím si, že se nám to, někdy víc někdy míň, dařilo. Dostávali jsme se do koncovky, ale spíše ze střední vzdálenosti až na hlavičku Néstora. Udělali jsme tam i pár chyb, z kterých měli domácí dvě nebezpečné situace, na což jsem o poločasu upozornil. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější, měli jsme tam hned dvě gólové šance a vyústěním toho byla vstřelená branka, která nás uklidnila a s příchodem Vojty Přeučila, který byl tím pravým žolíkem, se ten rozdíl zvedl a zápas byl rozhodnutý. Pro domácí kruté, ale pro nás zasloužené vítězství."