Tři branky v síti Hradce = tři body pro Duklu

FC Hradec Králové

0:3

(0:0)

24. kolo, Gambrinus liga 2012/13

Sestava domácí: Koubek – Plašil (68. Hadaščok), Hájek, Fukal, Poděbradský – Štěpán (74. Strnad), Šisler, Hochmeister, Harba – Kulič (58. Klapka), Uškovič. Trenér: Plíšek.

Sestava hosté: Rada – Romera, Štětina, Vorel, Vrzal – Malý (78. Kalouda), Gedeon, Borek – Hašek (70. Přeučil), Pospěch, Albiach Roger (84. Engelmann). Trenér: Kozel.

• Branky: 65. Borek, 75. Přeučil, 82. Pospěch. Rozhodčí: Jech – Filípek, Vlasjuk. Diváci: 3490.
Po nerozhodné první půli přišla smršť ve druhém poločase. Během necelých 18 minut se v rozmezí 65. min až 82. min prosadili postupně Borek, Přeučil a Pospěch. Votroci žádnou branku nevstřelili a tak si vezeme z Hradce výhru 3:0!

Luboš Kozel: "Chtěli jsme potvrdit dobrou formu z posledních utkání. Věděli jsme, že domácím jde o hodně, což může být svým způsobem i svazující a my s tím tak trochu počítali. První půli jsme se snažili dostat k našemu fotbalu. Myslím si, že se nám to, někdy víc někdy míň, dařilo. Dostávali jsme se do koncovky, ale spíše ze střední vzdálenosti až na hlavičku Néstora. Udělali jsme tam i pár chyb, z kterých měli domácí dvě nebezpečné situace, na což jsem o poločasu upozornil. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější, měli jsme tam hned dvě gólové šance a vyústěním toho byla vstřelená branka, která nás uklidnila a s příchodem Vojty Přeučila, který byl tím pravým žolíkem, se ten rozdíl zvedl a zápas byl rozhodnutý. Pro domácí kruté, ale pro nás zasloužené vítězství."