Těsná prohra s Jabloncem

23. 2. 2018 | Redakce

Těsná prohra s Jabloncem

Ve velmi chladném počasí nastoupili svěřenci Jaroslava Hynka k prvnímu domácímu zápasu roku 2018. O jeho osudu rozhodl po změně stran jediný úspěšný střelec utkání, jablonecký David Lischka.18. kolo, pátek 23. 2. 2018, 18:00, Juliska | Zápas ON-LINE
Dukla Praha Dukla Praha
0:1
(0:0)
JablonecJablonec

Dukla Praha: Rada (C) – Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný – Bilovský, Holík (62. Doumbia), Tetour – Miloševič (72. Djuranovič), Holenda, Koreš (70. Schranz).
Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Trávník, Považanec (83. V. Kubista) – Masopust (46. Zelený), Chramosta (79. Doležal), Jovovič.
Branky: 64. Lischka.
ŽK: 80. Podaný – 61. Považanec.
Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Pochylý.
Diváci: 827

Komentář

Hra byla z důvodu výpadku světel v 15. minutě přerušena. Po půlhodině se oba týmy na pokyn hlavního rozhodčího Zelinky vrátily na hrací plochu a zápas mohl po odstranění závady pokračovat. První půle se tak nastavovala o dvacet sedm minut. V desáté minutě nastavení zahrávala Dukla po faulu na Tetoura přímý kop ze zajímavé pozice přibližně dva metry za hranicí vápna. K jeho exekuci se postavil Jakub Podaný a svojí ostrou střelou trefil pravou tyč Hrubého branky. Na druhé straně hlavičkoval po centru z přímého kopu jeden z hráčů Jablonce. Jeho pokus směřoval do středu branky hájené Radou, a tak si s ním domácí brankář bez větších potíží poradil. Opět byl dukelský kapitán v permanenci o chvíli později, kdy musel zasahovat proti nebezpečně vyhlížející střele z kopačky jabloneckého Jovoviče.

Druhému poločasu scházely výraznější brankové příležitosti. Po hodině hry se Chramosta ocitl v samostatném úniku tváří v tvář Radovi, zvolil zakončení lobem, ale domácí gólman dokázal jeho pokus zneškodnit. Za čtyři minuty se již však fotbalisté v zelených dresech radovali. Na Trávníkův centr od rohového praporku si uvnitř dukelské šestnáctky naskočil David Lischka a nekompromisní hlavičkou poslal Severočechy do vedení. Domácí poté vrhli všechny síly do útoku, ale jablonecký obranný blok držel velmi pevně. V 89. minutě se uprostřed pokutového území zmocnil vysokého míče Holenda, zpracoval si jej na prsa a následně vypálil těsně vedle levé tyče. Kýženého vyrovnání se Dukla nedočkala, tři body tak putovaly do Jablonce. 

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Jaroslav Hynek: „Na zápas jsem se těšil, že bude vidět hodně hry na obou stranách. Jablonci se dařilo plnit jejich věci po celou dobu utkání. My jsme si vytvářeli tlak od začátku, ale pauza kvůli poruše na světlech nás rozhodila víc než soupeře. První pasáž po přerušení byla vyrovnaná, měli jsme tyčku ze standardky, které byla velká škoda, kdyby to padlo pro nás, vyvíjelo by se to třeba úplně jinak. Určitě by se nám hrálo lépe. Padlo to ale na druhou stranu, zápas rozhodl soupeř po standardní situaci. Nachytali nás, udělali si tam dobrý blok, my jsme si to špatně přebrali. Potom jsme byli dost nepřesní a v závěru zápasu jsme měli na hřišti chaos. Konec utkání se nám oproti tomu, jak jsme je zvládali na podzim, vůbec nepovedl. Je potřeba se na to podívat a zanalyzovat si, jakým způsobem bychom to mohli hrát lépe. Dnes se to nepovedlo.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu