Starší dorostenci slavili v prvním jarním kole vítězství

3:2

(1:1)

18. kolo, Starší dorost U19 2014/15

FC Písek

Sestava domácí: Czehowsky – Stýblo, Kadavý, Kozel Jan, Čermák – Kozel Daniel, Petrák (80. Šíma), Tylšar (65. Mammedov) – Brabenec (6. Hájek), Šahini, Beneš.

• Branky: 24. a 61. Šahini, 63. Beneš.
V sobotu dopoledne přivítali starší dorostenci tým Písku. První jarní kolo skončilo vítězstvím 3:2, přesto trenér Roman Skuhravý dodává: "Je škoda, že se kluci v tomto zápase neprezentovali hrou, kterou trénujeme a kterou umí. Do dalších zápasů využijeme těchto poznatků a společně je budeme odstraňovat."

Roman Skuhravý: „V sobotním dopoledni jsme přivítali v prvním jarním kole souseda v tabulce, mužstvo FC Písek. Po dlouhé a náročné přípravě se náš tým těšil na soutěžní utkání. Je škoda, že se kluci v tomto zápase neprezentovali hrou, kterou trénujeme a kterou umí. Od začátku převládala v naší hře nepřesnost, zbrklost a strach. I tak jsme se dostali do vedení, které bylo umocněno vyloučením soupeře po faulu na samostatně unikajícího Beneše. Tento stav nás mohl a měl uklidnit, ale vlastní branka v poslední minutě poločasu dokreslila náš zmar. Ani druhý poločas nepřinesl velké zlepšení krom dvou krásných akcí, které předcházeli našim slepeným brankám. Problémů v naší hře bylo více, ale klíčová pro naši hru je přesná a rychlá rozehrávka, vytváření a řešení převahových situací, nabídka, otáčení těžiště hry a odolnost v osobních soubojích (krytí a konstruktivní zisk). Bohužel nám dnes nevycházelo téměř nic a jen lopotná, zbrklá práce nám nestačí. Do dalších zápasů využijeme těchto poznatků, které se opěvují opakovaně (výkonová horská dráha) a společně je budeme odstraňovat. Chceme koukat pozitivně, sebevědomě dopředu a zlepšovat se chlapci moji!!!“