Stále neporažení. Proti Velvarům vyrovnal Holiš

4. 2. 2023 | Michael Schuster

Stále neporažení. Proti Velvarům vyrovnal Holiš

Hosté se do vedení dostali už v desáté minutě po rychlé akci, prakticky hned ze své první příležitosti. Dukle se podařilo vyrovnat až v závěru důrazným Romanem Holišem.přát., sobota 4. 2. 2023, 11:00
Dukla Praha Dukla Praha
1:1
(0:1)
VelvaryVelvary

Dukla Praha:

Šťovíček - Ullman (70. Douděra), Peterka (45. Holiš), Krch (45. Piroch), Zapletal (70. Kozma) - Buchvaldek (45. Hrubeš), Uhlíř (45. Havelka), Kozel (45. Barac), Moulis (45. Šebrle), Špatenka (70. Lehký) - Matějka (45. Hudec)

Branky: 88. Holiš - 10. Chábera.

Komentář

Lépe do utkání vstoupili jednoznačně hráči Velvar. Hned v prvních minutách ukázali, že se nebojí hrát s míčem a že jim nesmí být dopřáno moc prostoru. V 10. minutě navíc unikli po pravé straně, a ze souboje dva na dva vyšli lépe fotbalisté středočeského týmu. Jakub Chábera se totiž rozhodl místo centru vystřelit a jeho míč se zastavil až v naší síti. 

Dukla poprvé zahrozila ve 25. minutě, kdy si Lukáš Matějka šikovně našel vysoký míč a hlavou vyslal na bránu prudký míč. Brankář Štefan si ale s nebezpečným míčem dokázal poradit. 

V první půli mohla Dukla vyrovnat po nebezpečně zahraném přímém kopu, střelu Lukáše Buchvaldka ale také dokázal golman vyrazit. 

Do druhého poločasu nastoupila Dukla v obměněném složení, dobrou příležitost jsme si vypracovali i v 72. minutě, kdy Roman Holiš poslal do vápna přízemní centr na bližší tyč, který se ještě otřel o přesouvající se hráče. 

O šest minut později se Martin Douděra odprostil od dotírajícího protihráče a adresoval do vápna vysoký centr. Hráči Dukly se sice dostali do zakončení, ale ani nadvakrát nedokázali poslat míč do soupeřovy brány. 

Vyrovnání jsme se tak dočkali v 88. minutě. Roman Holiš vyhrál několik klíčových soubojů na levé straně, které stály u samotného vzniku akce. Poté se vysunul na levou stranu k okraji vápna, kde se k němu i dostal míč. Obránce známý svojí důraznou hrou se dlouho nerozmýšlel a míč hned napálil nechytatelně pod břevno k bližšímu hornímu rohu brány.

Další přípravné utkání odehrajeme ve středu 8. února proti Chrudimi. Zápas se odehraje na umělé trávě v Chrudimi na Stadionu Emila Zátopka (adresa: V průhonech 685).

 


Fotogalerie


Partneři klubu