PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada

Skvělý výkon proti Sigmě znamená tři body

27. 7. 2013 | Redakce

Skvělý výkon proti Sigmě znamená tři body

Čtyři branky v síti hostů a na listině střelců pouze jedno jméno, i tak by se dalo okomentovat dnešní utkání proti Sigmě Olomouc, kterou jsme porazili 4:0. Všechny branky vstřelil Zbyněk Pospěch, na tři z nich mu přihrál Tomáš Berger.

2. kolo, sobota 27. 7. 2013, 20:15
Sigma OlomoucSigma Olomouc

Dukla Praha: Rada – Romera, Božič, Vorel, Vrzal – Malý, Gedeon, Hlinka (71. Kalouda) – Berger, Pospěch (84. Marek), Pázler (81. Albiach Néstor)
Sigma Olomouc: Zlámal – Koutný, Dreksa, Škerle, Vepřek – Falta (62. Schulmeister), Navrátil, Ordoš, Plšek (28. Šindelář), Petr – Lietava (81. Pospíšil)
Branky: 5. Pospěch (Berger), 6. Pospěch (Berger), 49. Pospěch (Romera), 77. Pospěch (Berger). Karty: ŽK 73. Pospěch (DUK) – 31. Ordoš (OLO), 53. Lietava (OLO), 70. Vepřek (OLO)Rozhodčí: L. Kovařík – Dobrovolný, Mokrusch
Diváci: 1923

Do utkání měla Dukla nástup, jaký Juliska dlouho neviděla. Už v šesté minutě to bylo 2:0! O obě branky se postaral Zbyněk Pospěch. Nejprve se prosadil v páté minutě po přihrávce Bergera. A hned o minutu později přidal další gól po nádherném vysunutí Gedeona na Bergera, který naservíroval míč až do "kuchyně" hráči s číslem 11.

Hra se následně uklidnila, ale i nadále měla Dukla územní převahu, Sigma byla raketovým nástupem domácích zaskočena. Další smolný okamžik pro Sigmu přišel ve 26.minutě, kdy musel pro zranění střídat Plšek, kterého nahradil Šindelář . O pár okamžiků později bleskově rozehrál Petr Malý přímý kop, našel Pospěcha, který se dostal do dobré příležitosti, ovšem byl v ofsajdu.

Velká šance Dukly přišla ve 33.minutě! Vorel vyslal Pospěcha, který posunul míč na Pázlera, ale toho vychytal Zlámal a druhý Pázlerův pokus zablokovala obrana Sigmy. A "Žlutej balet" znovu hrozil, nejprve předvedl fotbalovou parádu Hlinka, míč se dostal k Pázlerovi, který centroval na Pospěcha, ale ten se k míči přes obranu Hanáků nedostal. Ale i Sigma se dostala do šance, zpoza šestnáctky střílel Lietava, ovšem vedle. Další branka v prvním poločase nepadla a hráči odcházeli do šaten za stavu 2:0 pro Duklu.

Dukla znovu udeřila na začátku poločasu a Pospěch zároveň zkompletoval hattrick! Romera odcentroval z pravé strany na kanonýra Dukly, který se hlavou opřel do míče a Zlámal se za balónem jen ohlédnul. Tempo druhého poločasu už ale nebylo tak velké jako na začátku, což bylo samozřejmě logické, jelikož vedro bralo hráčům na hřišti spoustu sil. V 69.minutě měla velkou šanci Sigma, hlavička Šindeláře ale skončila těsně nad břevnem.

V 77.minutě potvrdil Zbyněk Pospěch, že je v dnešním utkání pro obranu olomouckých noční můrou, po přihrávce Bergera si pohrál s obranou včetně brankáře a obloučkem poslal míč do sítě Sigmy. Skvělý výkon podával i Tomáš Berger, v 86.minutě našel Marka, který ale v těžké pozici přestřelil branku. Žádný další gól už nepadl a Dukla zvítězila 4:0!

Luboš Kozel: "Mně se utkání hodnotí daleko lépe než to se Znojmem. Jsem rád, že do zápasu mužstvo vstoupilo s velkou aktivitou a snahou odčinit minulý výsledek. Byli jsme dneska maximálně efektivní, dobrou defenzivou jsme vybojovali v úvodu utkání dva míče a rovnou i dvakrát vstřelili branku. To nás uklidnilo a celý poločas jsme jasně dominovali na hřišti. Měli jsme trochu strach, jestli naše tempo vydržíme celý zápas, dalo se čekat, že v tomto počasí to úplně nepůjde, takže nám začátek druhého poločasu příliš nevyšel, ale naštěstí jsme si pomohli standardkou, kdy Zbyněk Pospěch potřeboval jen málo k tomu, aby míč dopravil za brankovou čáru. Tento třetí gól utkání rozhodl. Pak jsme se snažili bránit z bloku, hrát na rychlý protiútok a protože jsem byli důslední a nebezpeční až do konce, tak jsme jasně zvítězili."