Skvělý vstup do jara proti Žižkovu

17. 2. 2012 | Redakce

Skvělý vstup do jara proti Žižkovu

Vstup do jarní části Gambrinus ligy se nemohl podařit lépe. Dukla porazila v 17. kole Viktorii Žižkov 3:0, když všechny góly nastřílela do 17. minuty.17. kolo, pátek 17. 2. 2012
Dukla Praha Dukla Praha
3:0
(3:0)
ŽižkovŽižkov

Dukla Praha: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Podrazký (63. Engelmann), Gedeon, Hanousek - Malý, Lietava (85. Marek), Pázler (75. Svatonský).
Žižkov: Ticháček - Bartl, Lafrance, Kropík, Tusjak - Sivrič (85. Nakamura), Valenta, Kotyza, Hílek, Jurčo (46. Milosavljev) - Bálek (75. Slodowy).
Branky: 3. Pázler, 13. Podrazký, 17. Malý. Rozhodčí: R. Hrubeš - Jiřík, Zeman. ŽK: Lietava - Bartl, Valenta.
Diváci: 1254

Komentář

První liga poprvé zavítala na zrekonstruovanou Julisku. Diváci měli k dispozici oddělené sedačky a hráči nastoupili na kvalitní terén, který podpořilo umělé vyhřívání. Ještě před samotným zápasem byla držena minuta ticha za zesnulého Lukáše Přibyla.

Pak už mohla začít jarní část Gambrinus ligy. A Dukla čekala na první branku jen tři minuty. Podrazký se opřel na pravém rohu vápna do střely, brankář Ticháček jeho bombu vyrazil před sebe a Jan Pázler dorazil míč do sítě – 1:0. Pak na krátkou chvíli přebrala iniciativu Viktoria, ale Bálek trefil z ostrého úhlu boční síť a Lafrance po rohovém kopu branku minul.

Ve 12. minutě postupoval sám na brankáře Pázler, ale ještě před vápnem ho faulem zastavil Bartl. Ke standardní situaci si postavil míč Podrazký a nádhernou střelu zatočil přes zeď k bližší tyči. Brankář Ticháček skákal marně – 2:0!

V 17. minutě už to bylo 3:0! Vrzal nacentroval z levé strany do vápna, kam si naběhl Malý a bez přípravy napálil míč na vzdálenější tyč.

I v dalších minutách byla Dukla aktivnějším týmem, ale několikrát ji zastavil ofsajd. Ve 32. minutě zahrávali domácí rohový kop, po kterém hlavičkoval Vrzal. Jeho pokus byl zblokován na další roh. Ten hosté ubránili. Obrana Dukly musela o chvíli později odvracet standardní situaci Žižkova. Pět minut před přestávkou dostal krásnou nahrávku na pravou stranu Lietava, ale míč si ukopl. První poločas tak skončil vedením domácích 3:0.

V 51. minutě pálil z ostrého úhlu Hanousek, tvrdá rána branku netrefila. Podobně dopadl také pokus Pázlera zpoza vápna o dvě minuty později. Žižkov se několikrát pokusil proniknout za domácí obranu, ale všechny míče sbírali stopeři nebo brankář Rada. V 65. minutě zahrávala Dukla rohový kop, který se Viktorii podařilo ubránit. Dvacet minut před koncem střílel žižkovský Kotyza, s jehož tvrdou ranou doprostřed si gólman Dukly poradil.

Skóre se neměnilo ani po standardní situaci Žižkova v 71. minutě, kdy centr do vápna odhlavičkoval Vrzal. O pět minut později si Svatonský nádherně obhodil žižkovského obránce a zkoušel vystřelit z ostrého úhlu – minul. V poslední minutě měla Dukla šanci na zvýšení skóre, když se Engelmann, který si připsal ligový debut, dostal přes Tusjaka. Pak ale jeho pěknou střelu z pravé strany zlikvidoval Ticháček. Utkání tak skončilo výhrou Dukly 3:0.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Do 20. minuty bylo rozhodnuto o jeho osudu. Myslím, že to nebylo jen chybami soupeře, ale také kvalitním provedením z naší strany. Byly to hezké góly. S dalším průběhem tolik spokojený nejsem, protože už bychom měli mít kvalitu na to, abychom utkání dohráli ve větším klidu a možná také do většího gólového rozdílu. Hodně jsme ztráceli míče ve středu hřiště, v přechodové fázi. V přípravné fázi jsme nebyli trpěliví. Díky tomu se hrálo nahoru dolu, což bylo zbytečné. Projevilo se i to, že šlo o první utkání, předtím jsme tady byli jen dvakrát na trávě. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že vyhrajeme 3:0, samozřejmě bych to bral všemi deseti. S výsledkem je stoprocentní spokojenost. Co se týče výkonu, prvních 25 minut sneslo přísné měřítko, poté, možná pod dojmem rozhodnutého stavu, už nebyla úroveň taková.“

Roman Nádvorník (trenér Žižkova): „Do zápasu jsme vstoupili velice špatně, během 17 minut jsme vytvořili tři individuální chyby a soupeř nás třikrát potrestal. První tři střely nám spadly do branky. Velice špatný úvod. Do 25. minuty jsme se z toho šoku vzpamatovávali. První poločas byl hodně špatný. Ve druhé půli jsme hru trochu srovnali. Myslím, že to bylo zajímavé i pro lidi, protože se hrálo nahoru dolu. Akorát mě mrzí, že jsme se ve druhém poločase neprosadili gólově a nedokázali zápas aspoň trochu zkorigovat.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu