Série skončila. Dukla prohrála s vedoucím Libercem

FK Dukla Praha

23. kolo, Gambrinus liga 2011/12

FC Slovan Liberec

Sestava domácí: Rada - Hašek, Božič, Vorel, Vrzal - Svatonský (84. Marek), Gedeon, Hanousek, Malý (68. Podrazký), Pázler (73.Engelamann) - Lieteva.

Sestava hosté: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman - Rilke, Vácha, Janů (46. Šural), Bosančič (89.Nensen) - Štajner - Rabušic (74.Hadaščok).

• Branky: 85. Podrazký - 5. Rilke, 75. Štajner. Rozhodčí: Jech - Marek, Nádvorník. ŽK: Pázler - Fleišman, Rilke.
  • Diváci: 1683
Až v sedmém zápase skončila skvělá jarní série Dukly, během níž ani jednou neprohrála. Ve 23. kole Gambrinus ligy podlehla Slovanu Liberec. Nový lídr soutěže zvítězil na Julisce 2:1.

Hodnocení trenéra:

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Utkání se odehrálo v poměrně svižném tempu, obě mužstva chtěla hrát nahoru, obě mužstva předváděla pohledný fotbal. Z naší strany tomu tak ale bylo jen po vápno, a to byl fakt, který dnes rozhodl o tom, že jsme nebodovali. Těch situací jsme neměli tak málo, abychom se kvalitou ve finální fázi nedostali do více střeleckých šancí. K tomu se přičetl gól, jaký jsme dostali od Liberce i na podzim – kolmá přihrávka na Rilkeho a soupeř se rychle dostal do vedení. To mu samozřejmě pomohlo a my jsme tahali za kratší konec. V době, kdy jsme ve druhém poločase měli herní převahu, jsme inkasovali druhý gól z přísné standardní situace. Alespoň jsme pak ten zápas ještě zdramatizovali, vstřelili jsme gól a měli další šanci, ale dnes jsme nebyli odměněni jako minule v Příbrami. Nejsem nespokojen s výkonem, nasazením, s kvalitou v přechodové fázi, ale jsem nespokojen s řešením finálních situací. V tom byl soupeř lepší a odváží si tři body.“