Série neporazitelnosti je u konce

20. 10. 2013 | Redakce

Série neporazitelnosti je u konce

Pražská Generali Arena je pro nás snad zakletá. Ve 30. kole loňské sezony jsme zde prohráli 0:3 a stejným výsledkem skončilo i utkání 11. kola letošního ročníku. V prvním poločase se prosadil Dočkal, další dvě branky přidali ve druhém dějství Hušbauer a Krejčí. Šanci na reparát budeme mít již v pátek, kdy přivítáme ostravský Baník.11. kolo, neděle 20. 10. 2013, 19:00, Generali Arena
Sparta Praha Sparta Praha
3:0
(1:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Sparta Praha: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha, Hušbauer - Dočkal (82. Přikryl), Matějovský (79. Mareček), Krejčí - Lafata (66. Bednář).
Dukla Praha: Rada - Romera, Vorel, Štetina, Vrzal - Malý, Gedeon, Marek Hanousek - Néstor Albiach (52. Pázler), Pospěch (82.Marek), Mareš (66. Kalouda).
Branky: 32. Dočkal, 50. Hušbauer, 58. Krejčí. ŽK: 38. Kadeřábek, 62. Lafata, 78. Dočkal - 44. Vrzal. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Hrabovský.
Diváci: 7792

Komentář

Začátek dnešního utkání ovlivnil hodně podmáčený trávník, takže v prvních deseti minutách se žádný z týmů do větší šance nedostal, ačkoli nebezpečněji působili domácí. Néstor v patnácté minutě dokázal nacentrovat nabíhajícímu Pospěchovi, Vaclík ale míč zachytil. Na druhé straně z otočky střílel Krejčí, míč proletěl vedle pravé tyče. Ve 30. minutě se ocitl v nepříjemné situaci pro hosty Krejčí, dostal se až na hranici malého vápna, kde zakončil do boční sítě branky. Vzápětí mohl skórovat z hranice pokutového území Vácha, míč proletěl vedle levé tyče. Akce ze 32. minuty už byla pro domácí úspěšná, Dočkal si narazil míč s Hušbauerem, pak prokličkoval obranou a umístil míč za Radovi záda - 1:0 pro Spartu.

Ve 40.minutě rozehrál Ladislav Krejčí nebezpečně přímý volný kop, na centr si naskočil Costa, ale naštěstí pro Duklu hlavičkoval vedle.K dalšímu přímému ohrožení branky Dukly ani Sparty nedošlo a hráči se do kabin odebrali za stavu 1:0 pro domácí.

Čtyři minuty po začátku druhého poločasu měla Sparta šanci v podobě Dočkala, který prudkou střelou trefil levou tyč. Z následného rohu pak Sparta vytěžila další branku, po střele Hušbauera, jejíž směr změnil Vrzal a tak Rada neměl šanci zasáhnout. V 57. minutě po chybě hostí zvyšuje brankový náskok Krejčí na 3:0, když doběhl vápnem prolétající míč a propálil vše, co mu stálo v cestě. V 68. minutě byla Sparta opět před brankou Dukly, tentokrát skončil míč z boku branky po střele Hušbauera, kterému pěkně přihrál Matějovský. Stejně skončil i další jeho pokus, když šel sám z pravé strany proti Radovi, který ho podruhé vychytal.

V 85.minutě se mohl prosadit sparťanský žolík Bednář, ale zakončoval do míst, kde stál Filip Rada. V 86.minutě kopala Dukla rohový kop, ale nic než menší závar před Vaclíkem, z toho nebylo. Další branka v utkání nepadla a naše série neporazitelnosti tak skončila na pražské Letné.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Trenér Luboš Kozel řekl o utkání: „Z našeho pohledu není moc co hodnotit. Sparta podala výborný výkon a vítězství to bylo naprosto zasloužené. My jsme od začátku trošku chytali tempo zápasu, byli jsme všude druzí. Prvních patnáct minut bylo jakžtakž, ale záměry, které jsem si dali do zápasu, se nám nedařilo plnit, soupeř nás přehrával a ta branka, která padla, byla jen logickým vyústěním dění na hřišti. Potom nás Sparta dostala pod tlak, byli jsme horší ve všem a i ten stav 1:0 do poločasu byl pro nás ještě přijatelný. Ve druhé půli jsme chtěli něco změnit, ale dostali jsem druhý gól, pak po chybě třetí a bylo po zápase. Teď je jen otázka, jestli jsme k tomu Spartě pomohli my nebo je to její momentální stav. My se musíme dát dohromady, v pátek nás čeká Baník Ostrava, takže je nutné si zápas co nejrychleji rozebrat a zjistit, jestli je Sparta tak kvalitní a nebo my byli dnes tak špatní.“
 

Média

  • Video: Marek Hanousek hodnotí utkání na Spartě
    Pražská Generali Arena je pro nás snad zakletá. Ve 30. kole loňské sezony jsme zde prohráli 0:3 a stejným výsledkem skončilo i utkání 11. kola letošního ročníku. V prvním poločase se prosadil Dočkal, další dvě branky přidali ve druhém dějství Hušbauer a Krejčí. Šanci na reparát budeme mít již v pátek, kdy přivítáme ostravský Baník.
  • Video: Luboš Kozel po utkání na Spartě
    Pražská Generali Arena je pro nás snad zakletá. Ve 30. kole loňské sezony jsme zde prohráli 0:3 a stejným výsledkem skončilo i utkání 11. kola letošního ročníku. V prvním poločase se prosadil Dočkal, další dvě branky přidali ve druhém dějství Hušbauer a Krejčí. Šanci na reparát budeme mít již v pátek, kdy přivítáme ostravský Baník.
 

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu