AC Sparta Praha

3:0

(1:0)

11. kolo, Gambrinus liga 2013/14

Sestava domácí: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha, Hušbauer - Dočkal (82. Přikryl), Matějovský (79. Mareček), Krejčí - Lafata (66. Bednář).

Sestava hosté: Rada - Romera, Vorel, Štetina, Vrzal - Malý, Gedeon, Marek Hanousek - Néstor Albiach (52. Pázler), Pospěch (82.Marek), Mareš (66. Kalouda).

• Branky: 32. Dočkal, 50. Hušbauer, 58. Krejčí. ŽK: 38. Kadeřábek, 62. Lafata, 78. Dočkal - 44. Vrzal. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Hrabovský.
  • Diváci: 7792
Pražská Generali Arena je pro nás snad zakletá. Ve 30. kole loňské sezony jsme zde prohráli 0:3 a stejným výsledkem skončilo i utkání 11. kola letošního ročníku. V prvním poločase se prosadil Dočkal, další dvě branky přidali ve druhém dějství Hušbauer a Krejčí. Šanci na reparát budeme mít již v pátek, kdy přivítáme ostravský Baník.

Trenér Luboš Kozel řekl o utkání: „Z našeho pohledu není moc co hodnotit. Sparta podala výborný výkon a vítězství to bylo naprosto zasloužené. My jsme od začátku trošku chytali tempo zápasu, byli jsme všude druzí. Prvních patnáct minut bylo jakžtakž, ale záměry, které jsem si dali do zápasu, se nám nedařilo plnit, soupeř nás přehrával a ta branka, která padla, byla jen logickým vyústěním dění na hřišti. Potom nás Sparta dostala pod tlak, byli jsme horší ve všem a i ten stav 1:0 do poločasu byl pro nás ještě přijatelný. Ve druhé půli jsme chtěli něco změnit, ale dostali jsem druhý gól, pak po chybě třetí a bylo po zápase. Teď je jen otázka, jestli jsme k tomu Spartě pomohli my nebo je to její momentální stav. My se musíme dát dohromady, v pátek nás čeká Baník Ostrava, takže je nutné si zápas co nejrychleji rozebrat a zjistit, jestli je Sparta tak kvalitní a nebo my byli dnes tak špatní.“